Hüseyin Toprak Kabasakal’da toprağa verildi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

huseyin toprak

Karayolları’ndan emekli olduktan sonra İstanbul – Darıca’ya yerleşen 8 çocuk babası Hüseyin Toprak bir süre önce rahatsızlanarak yatırıldığı Bağcılar’daki bir hastanede dün yaşama veda etmişti.

73 yaşında vefat eden Hüseyin Toprak’ın cenazesi bugün doğup büyüdüğü Kabasakal Mahallesi’nde öğle namazından sonra kılınan cenaze namazını müteakip gözyaşları arasında toprağa verildi.

toprak kabasakal toprak

Hüseyin Toprak’ın cenazesine ailesi ve yakınlarının yanı sıra; AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Murat Topkara ve Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Fatih Yılmaz’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda vatandaş katıldı.

Merhum Hüseyin Toprak’a Allah’tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı ve sabır diliyoruz.

kadinlar cenaze

toprak cenaze

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

 1. 29 Şubat 2016, 11:54

  İnnâ lillâh ve İnnâ ileyhi Râciûn.!
  “şüphesiz biz allah’tan geldik ve o’na döneceğiz.”

  Kıymetli Büyüğümüz,Hüseyin TOPRAK Abi’nin Vefatı bizleri derinden üzmüştür.!
  Allahü teala Gani Gani rahmet eylesin.
  Mekanı “CENNET” olsun.!
  Geride kalanlarına,Eş,Dost,Akraba,Sevenlerine Sabr-ı cemil Diliyoruz. İZMİR

 2. 29 Şubat 2016, 21:19

  İnnâ lillâh ve İnnâ ileyhi Râciûn..!
  “şüphesiz biz allah’tan geldik ve o’na döneceğiz.”
  Büyüğümüz,Abi’miz Hüseyin TOPRAK’a Allahü tealadan Gani Gani Rahmet diliyoruz.!
  Geride kalanlarına,Ailesine,Eş,Dost,Akraba,Sevenlerine Baş sağlığı ve Sabr-ı Cemil Diliyoruz.!
  * Resulullahın taziyesi
  Resulullah efendimizin taziye mektubu şöyledir:
  Allahü teâlâ sana selamet versin! Ona hamd ederim. Herkese iyilik ve zarar, yalnız Ondan gelir. Allahü teâlâ, sana çok sevap versin. Sabretmeni nasip eylesin! Onun nimetlerine şükretmenizi ihsan eylesin! İyi bilmeliyiz ki, kendi varlığımız, mal, servet, kadın ve çocuklarımız, Allahü teâlânın, sayısız nimetlerinden, tatlı ve faydalı ihsanlarındandır.

  Bu nimetleri, bizde sonsuz kalmak için değil, emanet olarak kullanmak, sonra geri almak için vermiştir. Bunlardan, belli bir zamanda faydalanırız. Vakti gelince, hepsini geri alacaktır.

  Allahü teâlâ, nimetlerini bize vererek sevindirdiği zaman, şükretmemizi, vakti gelip geri alınca da, sabretmemizi emreyledi.

  Senin bu oğlun, Allahü teâlânın tatlı, faydalı nimetlerinden idi. Geri almak için sana emanet bırakmış idi. Şimdi, geri alırken de, sana çok sevap, iyilik verecek, acıyarak, doğru yolda ilerlemeni, yükselmeni ihsan edecektir.

  Bu ihsana kavuşabilmek için sabretmeli, Onun yaptığını hoş görmelisin! Kızar, bağırır, çağırırsan, sevaba kavuşamazsın ve sonunda pişman olursun.

  İyi bil ki, ağlamak, sızlamak, belayı geri çevirmez, üzüntüyü dağıtmaz. Kaderde olanlar başa gelecektir. Sabretmek, olmuş bitmiş şeye kızmamak gerekir. Allahü teâlâ, hepinize selamet versin!

  Toprak TOPRAK – İZMİR ve MUĞLA’dan..!!