Emekli Ormancı Mahmut Topkara ebediyete uğurlandı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

DSC_2o10 topkara

Dün akşam Trabzon’da bir süredir tedavi gördüğü Fatih Devlet Hastanesi’nde 88 yaşında vefat eden Emekli Orman Muhafaza Memuru Mahmut Topkara‘nın cenazesi bugün ikindi namazından sonra kılınan cenaze namazını müteakip Üzümözü Mahallesi’ndeki aile kabristanlığına defnedildi.

Emekli elektrikçi Nejdet Topkara, Ziraat Bankası emekli veznecisi Murat Topkara ve İmam Hatip Coşkun Topkara‘nın babaları, AK Parti Şalpazarı İlçe eski başkanı Murat Topkara‘nın da amcası olan 8 çocuk babası Emekli Ormancı Mahmut Topkara, Şalpazarı Orman İşletme Şefliği emrinde yıllarca görev yapmıştı. Şıhkıranı’nda bakkal işleten ve burada da uzun yıllar ikamet eden Mahmut Topkara bir döneme damgasını vurmuş isimlerden biriydi.

DSC_2044

Emekli Ormancı Mahmut Topkara‘nın Üzümözü Mahallesi Mezarlık Boğazı Camii’ndeki ikindi namazının ardından cami avlusunda kılınan cenaze namazına, Şalpazarı İlçe Emniyet Amiri Sezer Turan, KTÜ Genel Sekreteri Mehmet Karabayır,  Şalpazarı Belediye Başkan Yrd. Hasan Karabayır, Vakfıkebir İlçe Müftüsü ve Şalpazarı Müftü Vekili Hüseyin Köksal, İlçe Jandarma Komutanlığı Personeli, AK Parti Trabzon İl Yön. Kurulu Üyesi Mehmet Alp, CHP Şalpazarı İlçe Başkanı Erdoğan Kıran, İYİ Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Pirağa Yaşar, çok sayıda din görevlisi, Ziraat Bankası personeli,  Elektrik Şirketi çalışanları, Gökçeköy ve çevre mahalle muhtarlarıyla vatandaşların yanı sıra, Siyasetçi İşadamı Yavuz Aydın da katıldı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir