Emekli Öğretmen Aziz Usta Çarlaklı Mahallesi’nde ebediyete uğurlandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir süreden beri kanser teşhisiyle tedavi gördüğü KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi’nde dün Saat 14.00 sıralarında 76 yaşında vefat eden Emekli Öğretmen Aziz Usta bugün Çarlaklı Mahallesi’nde çok sayıda meslektaşının da katıldığı cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı.

Emekli Öğretmen Ayşe Usta‘nın eşi, Pınar Usta‘nın babası, Çarlaklı Mahallesi Muhtarı Mehmet Zeki Özkan‘ın hala oğlu ve Akçaabat İlçe MEM Yrd. Mehmet Usta‘nın da yakın akrabası olan Emekli Öğretmen Aziz Usta iyi bir eğitimci ve örnek bir insandı.

Erzincan’da öğretmenlik hayatına başlayan Aziz Usta Gölkiriş Köyü İlkokulu’nda uzun yıllar görev yaptıktan sonra rotasyonla Doğancı Köyü İlkokulu’na atandı. Bir süre burada öğretmenlik yapan Aziz Usta daha sonra Trabzon Ticaret İlkokulu’na tayin oldu. Aziz Usta 1990’lı yıllarda emekliye ayrılarak meslek yaşamını sonlandırmıştı.

Geçen yıl Kasım ayında Covid-19’a yakalanan Emekli Öğretmen Aziz Usta bir süre tedavi gördü. Öksürüğü yeniden nüksedince tekrar doktora gitti. Bu defa kanser olduğunu öğrenen Aziz Usta‘ya, kanser teşhisiyle tedavi gördüğü hastanede ziyaretçilerden Covid-19 yeniden bulaştı.  Covid-19’u bir kez daha atlatan Emekli Öğretmen 1 ay kadar önce kalp krizi geçirdi. Kalbine stent takıldı ve taburcu edildi. KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi’nde 15 günden beri ışın tedavisi gören Emekli Öğretmen Aziz Usta dün öğleden sonra yeniden kalp krizi geçirerek hayata veda etti.

Emekli Öğretmen Aziz Usta için Çarlaklı Mahallesi’nde Cuma namazı sonrası kılınan cenaze namazına ailesi ve yakınlarının yanı sıra, meslektaşları ve öğrencilerinin de aralarında bulunduğu yüzlerce kişi katıldı. Emekli Öğretmen Aziz Usta‘nın cenazesi kılınan cenaze namazının ardından Çarlaklı Mahallesi Mezarlığında toprağa verildi.

Merhum Aziz Usta hocaya Allah’tan rahmet, başta eşi ve yakınları olmak üzere öğrencilerine ve tüm eğitim camiasına başsağlığı diliyoruz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir