Emekli Öğretmen İsmet Yirmibeş Şalpazarı’nda son yolculuğuna uğurlandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tedavi gördüğü KTÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’nde dün 73 yaşında vefat eden Trabzon Cumhuriyet Ortaokulu’nun efsane Matematik Öğretmeni İsmet Yirmibeş, bugün Şalpazarı’nda düzenlenen tören ve kılınan cenaze namazıyla son yolculuğuna uğurlandı.

3 çocuk babası İsmet Yirmibeş Artvinde başladığı öğretmenlik mesleğini Cumhuriyet Ortaokulu’nda sürdürdü. 22 yıl matematik öğretmenliği yaptıktan sonra emekli olan İsmet Yirmibeş, emekli olduktan sonra 5 yıl kadar da dersane işletmeciliği yapmıştı.

Trabzon’un son 50 yılın en tanınmış eğitimcileri arasında yer alan İsmet Yirmibeş için bugün Şalpazarı Merkez Camii önünde öğle namazından sonra bir tören düzenlendi. Törende Şalpazarı Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Temel Dural, İsmet Yirmibeş‘in özgeçmişini okudu. Daha sonra İlçe Müftüsü Hüseyin Fettahoğlu tarafından cenaze namazı kıldırılan Emekli Öğretmen İsmet Yirmibeş‘in cenazesi Şalpazarı Belediyesi’ne ait cenaze aracı ile Karakaya Mahallesi’ne taşınarak buradaki aile kabristanlığına defnedildi.

Emekli Öğretmen İsmet Yirmibeş‘in cenazesine; Şalpazarı Kaymakamı Murat Beşikci,  Belediye Başkan V. Mustafa Özendi, Sri Lanka Trabzon Fahri Konsolosu Atilla Ataman, AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Zeki Çabuk, CHP İlçe Başkanı Erdoğan Kıran, MHP İlçe Başkanı Ömer Özdin, İYİ Parti İlçe Başkanı Şennaz Yılmaz, Şalpazarı Belediyesi eski Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Aday Adayı Fehmi Cengiz, Beşikdüzü Belediyesi eski Başkanı ve CHP Belediye Başkan Adayı Ramis Uzun, Geyikli Belediyesi eski Başkanı ve Şalpazarı Belediye Başkan Aday Adayı Ahmet Yüksel Gülay, AK Parti Şalpazarı Belediye Başkan Aday Adayları Murat Topkara, Fatih Yılmaz, Metin Günay ve Kemal Türkmen ile çok sayıda eğitimcinin de aralarında bulunduğu yüzlerce kişi katıldı.

Merhum Emekli Öğretmen İsmet Yirmibeş‘e Allah’tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı diliyoruz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir