Eskala ve Kadırga’ya binlerce fidan dikilecek

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen‘den yaylalara hayat verecek bir büyük hizmet daha. Üsküdar Belediyesi ile Tarım ve Ormanlığı’nın ana sponsorluğunda Eskala Obası’na ve Kadırga’ya binlerce fidan dikilecek.

ŞALFED, Dorukkiriş Derneği, Üsküdar Belediyesi, Tarım ve Orman Bakanlığı işbirliği ile 19 Ekim 2019 Cumartesi günü Eskala Obası’nda Fidan Dikme Şenliği gerçekleştirilecek.

Üsküdar Belediye Başkanı Av. Hilmi Türkmen, Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü hemşehrimiz Yusuf Kandazoğlu‘nun temin edeceği fidanlarla Kadırga ve çevresinde isteyen obalara fidan dikimi yapılacağını söyledi.

Kadırga Camii çevresi de ağaçlandırılacak

Kadırga’da daha önce şadırvan ve WC yaptırdıkları caminin etrafını ağaçlandıracaklarını ifade eden Başkan Türkmen, “Bunun için Özkürtün Belediye Başkanı Yakup Turgut beyle görüştük. Bize destek olacaklar. Eskala Obamıza vatandaşlarımızla birlikte 10 bin fidan dikmeyi hedefliyoruz. İsteyen her obaya istediği kadar fidan verilecek. Kadırga ve çevresindeki tüm obalarımız daha da güzelleşecek.” dedi.

İstanbul’dan otobüs kaldırılacak

Üsküdar Belediye Başkanı Türkmen, İstanbul’da olup da Eskala’daki Fidan Dikme Şenliği’ne katılmak isteyenlere memlekete gidiş-gelişlerinde ulaşım konusunda yardımcı olacaklarını ayrıca Eskala’da yemek ikramında da bulunacaklarını ifade ederek, “Tüm vatandaşlarımızı 19 Ekim Cumartesi günü Eskala’ya bekliyorum. Bu organizasyona destek veren başta Yusuf  Kandazoğlu‘na ve STK temsilcilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir