Eskala’da maganda kurşunu gözüne isabet eden Burak Yamaç tedavisi sürüyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kadırga Yaylası yakınlarındaki Eskala Obası’nda geçen Perşembe günü akşam saatlerinde maganda kurşununun kaşına isabet ettiği Burak Yamaç (15) hastanede yapılan müdahalelere rağmen sağ gözünün görme yetisini kaybetti. KTÜ Farabi Hastanesi’nde ameliyat edilen Burak‘ın tedavisi sürüyor. Olayda, merminin Burak‘ın kaşının üstünden girip, çapraz şekilde gözünden çıktığı belirtildi.

Oğullarının sağ gözünü kör eden mermiyi ellerinde tutan aile faillerin bulunarak adalet önünde hesap vermelerini istiyor.

Olayı anlatan Burak‘ın annesi Nurgül Yamaç (43), İstanbul’dan Kadırga Yayla Şenliği’ne katılmak için Eskala’ya geldiklerini belirtip “Çocuğum akşam saatlerinde arkadaşlarıyla beraber Cordana’ya doğru yürüyorlardı. O sırada tahminimce yukarı taraftan oba içine doğru atılan 3 mermi var. Bir tanesi arkadaşımın arabasına vuruyor. Bir tanesi eve vuruyor. Bir tanesi de maalesef benim oğluma isabet ediyor. Bilinçsiz maganda kurşunu yüzünden maalesef oğlum bir gözünü kaybetti. Bu konuda yetkililerden yardım bekliyorum. Çocuğumun gözüne gelen kurşun bende. Bu tür olayların başka Burak’ların canı yanmasın bu olaylar son bulmasını istiyorum” dedi.

“Mermi, kaşının üzerinden girip, gözünden çıktı”

Burak Yamaç‘ın amcası Muhammet Yamaç da “Yeğenim arkadaşlarıyla bakkala gitmişti. Arkadaşları Burak‘ın vurulduğunu söyledi. Burak‘ın yanına gittiğimde yüzünün kanadığını gördüm. Arabaya koyarak hastaneye götürdük. Bu olayın şahsa karşı değil obamıza karşı kasıtlı olarak yapıldığını düşünüyorum. Yetkililerin bu işin üzerinde durmalarını istiyorum. Olay yerinde ilk müdahaleyi ben yaptım. Kaşının üstünden giren kurşun çapraz şekilde gözünden çıktı” diye konuştu.

Emine Yamaç da yeğeninin şenlikler için geldiğini belirterek “Talihsiz bir olay yaşadık. Allah bin beter etsin bunu yapanları. Bu kadar insanları perişan ettiler. Çocuğu genç yaşında yarım bıraktılar. İstiyorum ki bizim çocuğumuza bunu yapan bulunsun” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir