Metin Günay AK Parti Şalpazarı Belediye Başkan Aday Adayı oldu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Şalpazarı İlçe eski Başkanı Metin Günay bugün Cuma Namazından sonra AK Parti İlçe Teşkilatına gelerek Şalpazarı Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunu yaptı. Yoğun bir kalabalıkla İlçe binasına gelen Metin Günay, müracaat evraklarını İlçe Başkanı Zeki Çabuk‘a teslim etti.

AK Parti’den Şalpazarı Belediye Başkanlığı’na aday adayı olan Metin Günay, salonu dolduran kalabalığa hitaben yaptığı konuşmada, “2012 yılında Allah bana nasip etti Şalpazarı İlçe Başkanlığı görevinde bulundum. Babam da yıllarca DYP İlçe Başkanlığı yaptı. İlçe Başkanı olduğumda Şalpazarı adeta köye dönmüştü. Parti binası dahi atıl haldeydi. Hiç bir dairede amir yoktu. Sadece İlçe Milli Eğitim Müdürü vardı. O da geçici görevle Beşikdüzü’ne gitmişti. Allah rahmet eylesin Rahmetli Necmettin Karaduman‘ın yaptırdığı Beşikdüzü – Şalpazarı Karayolu yapıldığı gönden beri hiç bir bakım onarım görmemiş, yol adeta patates tarlası gibiydi. Şalpazarı – Acısu arası sel felaketi nedeniyle yolda ulaşım tek şeritten yapılabiliyordu. Acısu – Şıhkıranı arası yine aynı şekilde bakımsızdı. Bunların hepsini birer birer düzelttik. Tüm daire amirleri geldi. Dönemin İl Başkanı Dr. Adnan Günnar, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Erdoğan Bayraktar, Bakan Yardımcımız Muhammet Balta ile birlikte sorunlarımızı hallettik. Beşikdüzü’nden Şalpazarı’na, Şalpazarı’ndan Sis Dağı’na kadar yollarımızı asfalt yaptık. Uçan yerlerimizi istinat duvarları ile onardık. İlçe Müftüsü ile birlikte Sütpınar’daki atıl  haldeki Kur’an Kursu’nu yeniden hayata geçirdik. Şalpazarı Anadolu Lisesi’ni İlçemize kazandırdık. Şalpazarı ve Geyikli Belde Belediyelerine Bakan ve Bakan Yardımcımız sayesinde birer yeni çöp arabası aldık. Şalpazarı Özel İdare’ye yükleyici aldık. Belediye mahalleleri dışındaki tüm köylere İl Özel İdaresinin katkılarıyla 50 km. beton yol yaptırdık. Şalpazarı’nın Akçiriş, Çarlaklı ve Üzümözü’nden itibaren Sinlice, Gökçeköy Kuzuluk’a kadar 30 mahallede gitmediğimiz cami mezarlık yok” dedi ve ekledi:

“Şalpazarı’nın sorunlarını çok iyi biliyorum. Dün Şalpazarı’nda idim. Bugün de Şalpazarı’ndayım. Yarın da Şalpazarı’nda olacağım. Şalpazarı benim çocukluk aşkım. İlçe Teşkilatımız, İl Teşkilatımız, Vekillerimiz, Genel Merkezimiz uygun görürlerse, bu işte başarılı olacak, milletime faydalı olacaksam Cenabı Allah bana bu görevi nasip eylesin. Hayırsızsa eylemesin”

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir