Başkan Kurukız: “Sokağa Çıkma Yasağı’na uyalım. Güzel günler yakında…”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Koronavirüs tedbirleri çerçevesinde İçişleri Bakanlığı’nca 30 büyükşehir ve Zonguldak’ta 2 gün süreyle ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız belediye hoperlöründen vatandaşlara anons yaptı.

Başkan Kurukız anonsta, 2 günlük sokağa çıkma yasağı süresince vatandaşların temel ihtiyaçlarının karşılanması için her türlü tedbirlerin alındığını belirterek şöyle konuştu:

“İçişleri Bakanlığı’nın genelgesine istinaden bu akşam Saat 24.00’ten itibaren 12 Nisan Saat 24.00’e kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir. Lütfen kurallara uyalım. Dünyamızı ve tüm insanlığı etkisi altına alan Covid-19 Koronavirüs bitirilmesi için kurallara mutlaka uyalım. Sokağa çıkma yasağı Cumartesi ve Pazar içindir. Hafta içinde normal yaşantımıza devam edeceğiz. İki gün için lütfen marketlere sokağa taşarak sosyal izolasyon kurallarını çignemeyelim. Fırınlarımız, eczanelerimiz ve sağlık kuruluşlarımız 24 saat boyunca açık olacaklardır. Evlerimize ve mahallelerimize ekmek servisleri fırın araçları vasıtasıyla yapılacaktır. Lütfen kurallara uyalım. Uyalım ki yine sarılalım sevdiklerimize, yine öpelim ellerini büyüklerimizin. Yine dolduralım camilerimizi, yine açalım Bismillah diyerek işyerlerimizi…”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir