Murat Topkara İlçe Başkanlığı’na aday olmayacağını açıkladı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

topkara aday degil

AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Murat Topkara, 26 Kasım Pazar Günü Saat 10.30’da Cinkaya Düğün Salonu’nda, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu‘nun katılımıyla gerçekleştirecekleri 5. Olağan İlçe Kongresi’ne tüm vatandaşları davet etti. Başkan Topkara Kongerede aday olması halinde İlçe Başkanlığını çok rahat kazanabileceği halde, kendisine yapılanları başkasına yapmama düşüncesiyle hareket ederek aday olmayacağını açıkladı ve herkesten helallik istedi.

AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Murat Topkara‘nın açıklaması şöyle:

“Şalpazarı’nın birlik ve beraberliği için, tek yürek olması, bir çatı altında toplanması; 2019’da, 2023’te, 2053’te ve 2071’de daha güçlü bir Türkiye için, AK Parti İktidarımızın Şalpazarı’nda daha güçlü olması, İlçe Halkının daha iyi hizmet alabilmesi için 3 yıl boyunca çalıştık. Milletimizin gönlünde taht kurduk. Hiç bir ayrımcılık yapmadık. Verilen görevlerimizi, doğru bildiğimiz projeleri hiyerarşiyi takip ederek destekledik, yanında olduk.

Teşkilatımızın, delegelerimizin ve İlçe halkımızın 3 yıl boyunca bana göstermiş olduğu teveccühe teşekkür ediyorum. 26 Kasım 2017 Pazar günü yapacağımız 5. Olağan kongremizde İlçe Başkanlığına aday değilim. Bu vesile ile, tüm halkımıza hakkımı helal ediyorum. onlardan da helallik istiyorum.

Kurucu Genel Başkanımız, Başbakanımız şimdi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan‘ın dava arkadaşı olmaktan, Trabzon Milletvekillerimizle, İl Başkanımız ve Teşkilatlarımızla ve Trabzonumuz’un medarı iftiharı, gururu İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ile birlikte çalışmaktan onur duydum, duymaya da devam edeceğim.

Partim ve Teşkilatımızın emrindeyim. Kamuoyuna ve Şalpazarı İlçe Halkımıza saygı ile duyurulur. Murat TOPKARA AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı”

DÖNEMİMİZDE YAPILAN HİZMETLERDEN BAZILARI

 • Şalpazarı İlçe Hastanemize 24 saat görev yapacak şekilde 112 Acil Yardım Servisini hizmeti açtık.
 • Şalpazarı İlçe Hastanemizde Diş Ünitesini hizmete açtık.
 • Şalpazarı İlçe Hastanemize 1 metre karda dahi hastaları evlerinden alıp getirecek paletli ambulans kazandırdık.
 • Geyikli Osmanuğu mevkiine yeni bir Sağlık Evi ihalesi yaptırılarak inşaatına başlandı.
 • Şalpazarı İlçemize Hükümet Konağı yapılması 2017 programına alındı. Projesi hazırlanmakta olup yakında inşaatına başlanacak.
 • Şalpazarı İlçemize Meslek Yüksek Okulu açılması girişimlerimiz sonucu KTÜ Senatosu’nda kabul edildi. YÖK’te de kabul edilmesi halinde önümüzdeki dönemde öğrenci alımına başlanacak.
 • Üsküdar Belediye Başkanımız Sn. Hilmi Türkmen tarafından İlçemize üniversiteye tahsis edilmek üzere bir bina kazandırıldı.
 • Şalpazarı İlçemize yeni bir belediye binası yapımına başlandı.
 • Şalpazarı İlçemize İlçe Stadı kazandırmak için arazi sahipleriyle anlaşma sağlanamadığından kamulaştırma çalışmaları başlatılmış olup bitiminde İlçemize Stadyum kazandırılmış olacak.
 • Spor-Toto Genel Müdürlüğü ve Kaymakamlık arasında imzalanan protokol gereğince Sayvançatak Mahallemize kapalı bir semt sahası ve spor kompleksi yapılacak.
 • DSİ tarafından dere ıslahı ihalesi yapılarak Düzköy Mahallesi köprüsü ile başlatılan çalışmalar Şalpazarı , Acısu ve Doğancı’da devam edecek.
 • DSİ tarafından Gökçeköy Asakdibi ve Sis Dağı Sandık Gölü mevkiine iki adet turizm ve içme suyu amaçlı gölet projesi tamamlandı. 2018 başında ihalesi yapılarak inşaatına başlanacak.
 • Karayolları tarafından yapılmakta olan Çevre Yolu kapsamında bağlantı köprüsü inşaatı devam etmektedir.
 • Şıhkıranı – Erikbeli – Kadırga Yayla yolu yazışmaları tamamlanmış olup, 1. Öncelikli Yeşil yol kapsamında ihalesi yapılarak 2018 yılında yapımına başlanacak.
 • Doğancı – Tonya Sayraç arasındaki 7 buçuk km. beton yol ihalesi yapılarak yapımına başlandı.
 • Enerji Bakanlığımızca her yıl 3 mahallemize olmak üzere elektrik nakil hatları yenileme çalışmaları devam etmektedir.
 • Trabzon Büyükşehir Belediyemizce 3 yıl içinde Mahallelerimize beton-asfalt, perde beton, menfez, büz olmak üzere toplamda 20 milyon liraya yakın yatırım yapıldı.
 • Trabzon Büyükşehir Belediyemiz bünyesindeki TİSKİ tarafından Sinlice’den itibaren 15 mahallemizi kapsayan içme suyu projesi tamamlanmış olup önümüzdeki yıl ihalesi yapılarak yapımına başlanacak.
 • Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü nezdinde yaptığımız girişimler sonucu Sarıkamış Şehitlerimiz anısına Şıhkıranı – Sis Dağı yolunda karda temsili gençlik yürüyüşü yapılacak.

Murat TOPKARA

AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı

IMG_3521

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

 1. 29 Kasım 2017, 23:25

  Evet Sayın başkanın açıkladığı dönemindeki hizmetlere katılıyorum. Ancak Şalpazarı Gökçeköy mahallesinde Ak Parti’ye belkide Şalpazarı’nda en yüksek oranda oy çıkmasına rağmen (aslında önemli de değil çıkmasa da olur) Gökçeköy mahallesinde vatandaşlar, örenciler insanlık dışı (bu çağda Ak Parti’nin Türkiye’yi demirağlarla ördüğü dönemde) yollarda ulaşım sağlamaya, okula gidip gelmeye çalışıyor. Çoook yazık bu insanlara kimse de bunu görmüyor çok acı. Aslında pek de umut yok ama İnşaallah yeni başkan bu Gökçeköy, Kuzuluk mahallesi yol sorununu kökten çözer. Bence en büyük sorun bu şu anda.