Şalpazarı AK Parti, Kılıçdaroğlu hakkında şikayette bulundu

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

adliye sikayeti

AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Murat Topkara, Partisinin Trabzon İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Şalpazarı Koordinatörü Mehmet Alp,  Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Fatih Yılmaz, bazı Yönetim Kurulu Üyeleri, Kadın Kolu ve Gençlik Kolu Yöneticileriyle birlikte Vakfıkebir Cumhuriyet Savcılığı’na giderek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakarette bulunduğu gerekçesiyle CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu hakkında şikayette bulundu.

Vakfıkebir Cumhuriyet Savcılığı’na ayrı ayrı sunulan şikayet dilekçelerinde; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 16 ve 19 Ocak 2016 tarihlerinde yaptığı konuşmalarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için; “Dikdatör bozuntusu” gibi ifadeler kullanarak hakarette bulunduğu dile getirilerek;

Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde, en temel anayasal hakkım olan seçme özgürlüğümü kullanarak Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a oy vermiş bir vatandaş olarak bu isnat ve ithamları, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, onu seven ve ona oy veren biz vatandaşlara yönelik ağır birer hakarettir. Bu sebeple şüpheliden şikayetçiyim.

Şikâyet olunan Anayasa, Türk Ceza Kanunu ve uluslararası sözleşmelerce güvence altına alınan, kişinin maddi ve manevi değerlerinden oluşan toplum nezdindeki şeref ve haysiyeti ile Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’nın saygınlığını korumaya yönelik TCK’nın 299’uncu maddesinde hükmünü bulan “Cumhurbaşkanına Hakaret” suçunu işlemiş olmakla suç sübut bulmuştur.

Cumhurbaşkanına hakaret suçu re’sen soruşturulan bir suç olmakla beraber şüphelinin açıklamaları nedeniyle şüpheli hakkında Cumhurbaşkanına hakaret suçundan dolayı soruşturma başlatılması için Başsavcılığınıza ihbarda bulunuyorum.” denildi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

  1. 26 Şubat 2016, 09:34

    Yani bu kadar olur.Ayıp denen bir şey var.Birde haber yapmışınız.Sanki Cumhurbaşkanının avukatı hukuk danışmanı yok.Böyle siyaset mi olur.Bu nedir? Böylemi hizmet edeceksiniz Şalpazarına.Belediye başkanı hep yoldan bahsettiğini söylemiş Şalpazarlıların 15 yıldır yol yaptık şu kadar ton asfalt döktük duble yollar yaptık köprüler yaptık diyenin kedileri olduğunu unutmuş gibi.Ama şalpazarlı hemşerilerim devam ağzınızı açıp ta eleştirmeyin kimseyi. Sakınnn kızarlar ha verdiğiniz %80 oyun hakkını isteyin bırakın yalandan dilekçe vermeyi.

  2. Kılıçtaroğlumu? Kılıçdaroğlunu biliyoruzda Kılıçtaroğlu kim? :))