Hacı Yaşar Özen Şalpazarı’nda ebediyete uğurlandı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

yasarozen1

Önceki gün sabah saatlerinde tedavi gördüğü KTÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’nde 81 yaşında vefat eden Emekli İmam Hatip Yaşar Özen’in cenazesi, dün Şalpazarı Merkez Camii’ndeki öğle namazından sonra kılınan cenaze namazını müteakip Üzümözü Mahallesi’ndeki aile kabristanlığında toprağa verildi.

Şalpazarı İlçesi’nin yetiştirdiği tanınmış din adamlarından biri olan 5 çocuk babası Hacı Yaşar Özen, Giresun’un Eynesil İlçesi’nde uzun yıllar İmam Hatip ve Müftü Vekili olarak görev yapmıştı. Şalpazarı Atatürk İlkokulu Müdürü Muhammet Karabayır’ın kayın babası olan Hacı Yaşar Özen’in cenaze namazını İmam Hatip olan oğlu Ali Özen kıldırdı.

DSC_0139

Emekli İmam Hatip Hacı Yaşar Özen’in cenazesine ailesi ve yakınlarının yanı sıra çevre il ve ilçelerden yüzlerce vatandaş katıldı. AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Salih Cora, Beşikdüzü Kaymakamı  Cevdet Ertürkmen,  Beşikdüzü Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu, Eynesil Belediye Başkanı Coşkun Somuncuoğlu, KTÜ Genel Sekreter Yrd. Mehmet Karabayır,  Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fak. Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mustafa Kara, AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Murat Topkara ve Şalpazarı Belediye Başkan Yrd. Hasan Karabayır da Hacı Yaşar Özen’i ebediyete uğurlayanlar arasındaydı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir