Emekli İmam Hatip Celal Yaşar’ın cenazesi toprağa verildi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

geyikli-celal-yasar

Samsun Türk-İş Camii’nden emekli olduktan sonra burada yaşamını sürdüren, 3 çocuk babası 74 yaşındaki Emekli İmam Hatip Hafız Celal Yaşar, dün sabaha karşı bir süreden beri tedavi gördüğü hastanede hayata veda etmişti.

Emekli İmam Hatip Celal Yaşar‘ın cenazesi Geyikli Merkez Camii’ndeki öğle namazının ardından kılınan cenaze namazını müteakip cami yakınınındaki kabristanlığa defnedildi.

celal-yasar-1

Manisa Celal Başar Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Şükran Yaşar‘ın babası ve Geyikli Merkez Camii eski İmam Hatibi Diyanet-Sen Trabzon İl Bşk Yrd. Mehmet Yaşar‘ın da amca oğlu olan Emekli İmam Hatip Celal Yaşar‘ın cenazesine; Celal Bayar Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Televizyon Yorumcusu Prof. Dr. Mehmet Çelik, AK Parti Şalpazarı İlçe Başkan Yrd. Muhammet Algün ve Teşkilat Başkanı Mustafa Bektaş‘ın yanı sıra çok sayıda din görevlisi de katıldı.

celal-yasar-2

Hepsi vefat etti

Emekli İmam Hatip Hafız Celal Yaşar, Merhume Nadiye ve Murhum Hacı Yusuf Yaşar çiftinin hayattaki son çocuklarıydı. Nadiye – Hacı Yusuf Yaşar çiftinin daha önce de 3 erkek ve 2 kızı vefat etmişti. Öte yandan Emekli İmam Hatip Celal Yaşar‘ın bugüne kadar 2 eşinin de vefat ettiği, bir süreden beri de 3’üncü eşiyle yaşadığı öğrenildi.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. 28 Kasım 2016, 09:18

    Allah rahmet eylesin.

  2. 28 Kasım 2016, 14:39

    Celal Hocaya Allah tan Rahmet Ailesine ve sevenlerine sabır dilerim.