Gökçeköy’de ayılar dana ve ineklere saldırdı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gökçeköy’de geçen Çarşamba günü öğle saatlerinde meydana gelen olay vatandaşları korkuttu. Recep Komut (42) adlı vatandaşın hayvanlarına saldıran ayılar, bir inek ve bir danayı telef etti.

Edinilen bilgilere göre, Recep Komut’un 15 yaşlarındaki oğlu Selman geçtiğimiz Çarşamba günü Gökçeköy’ün Kara Kiraz Mezrasındaki evlerinin yakınlarında inekleri ve keçileri otlatıyordu. Küçük çoban otlattığı Saat 11.40 sıralarında keçileri evin yanındaki barınağa götürdü. Bunu fırsat bilen ayılar mezrada otlayan inek ve danalara saldırdı.

Hayvanların böğürtüsü uzaklardan duyuldu

Ayıların pençeleri arasında canını kurtarmak isteyen hayvanların böğürtüsünu duyan etraftaki vatandaşlar hemen sahibi Recep Komut‘u cep telefonuyla arayarak durumu haber verdiler.  Çevreden atılan silahların sesleriyle ayılar kaçarken,  mezradan uzakta olan Recep Komut, oğlu Selman‘ı arayarak, “İneklere yabani hayvanlar saldırmış olabilir git de bak” dedi. Hızlıca ineklerin yanına dönen Selman danalardan birinin yerde telef olduğunu, bir ineğin de ağır yara aldığını gördü.

Durumu İlçe Tarım Müdürlüğü’ne bildirdiler

Bir dana ve bir ineği ayıların vahşi saldırısı sonucu telef olan besici Recep Komut, “3 ineğim ve 5 danam vardı. Riskli olsa da mezrada hayvanlarımı otlatmaya devam ediyorum. Zararımın telafisi için İlçe Kaymakamlığı’na müracaat ettim. İlçe Tarım Müdürlüğü yetkilileri olay yerine gelip inceleme yaptılar. Rapor tuttular.” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir