Manifaturacı Mustafa Özer’ın cenazesi Trabzon’da toprağa verildi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dün gece Saat 02.00’ye varırken bir süre önce kaldırıldığı Fatih Devlet Hastanesi’nde 93 yaşında hayata veda eden Manifatura ve Tuhafiyeci Hacı Mustafa Özer bugün Şalpazarı’ndan ve Trabzon’dan yüzlerce kişinin katıldığı cenaze töreniyle ebediyete uğurlandı.

1925 yılında Şarlı’da dünyaya gelen Mustafa Özer, 1942 yılında Trabzon’a giderek amcası manifatura ve tuhafiyecilikle uğraşan Merhum Veysel Özer‘in iş yerinde çalışmaya başlamıştır. 1950 yılında Trabzon’un en işlek yeri olan Semerciler yokuşunda küçük bir göz mağazada kendi işletmesini açmıştır. Daha sonra mülkünü satın aldığı binada, oğullarıyla birlikte, “Özer Kardeşler Koll. Şti.” adıyla manifatura, tuhafiye, tekstil, hazır giyim toptan ve perakende satışını sürdürmüştür.

Trabzon’un ticari hayatında önemli bir yer edinen hemşehrimiz Mustafa Özer‘in iş yeri, Şalpazarı’ndan Trabzon’a giden hemşehrilerimizin de uğrak yerlerinden biriydi. Merhum Mustafa Özer, Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu‘nun Trabzon’daki esnaf arkadaşlarından biriydi.

Hasan, Selahattin, Güler Özer ile Şafak Durmuş ve Emriye Demir‘in babaları olan Mustafa Özer‘in oğlu Yüksel Özer ve kızı Katibe Özer vefat etmişti.

Mustafa Özer’in cenazesi Trabzon’daki Bahçecik Belde Camii’ndeki öğle namazından sonra kılınan cenaze namazını müteakip Bahçecik’deki Aile kabristanlığında eşinin kabrinin yanına defnedildi. Cenazeye Mustafa Özer‘in ailesi ve yakınlarıyla aralarında Trabzon’dan çok sayıda esnafın da bulunduğu Şalpazarı ve Trabzon’dan çok sayıda vatandaş katıldı.

Merhum Mustafa Özer‘e Allah’tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı diliyoruz.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir