Hüseyin Uçan’ın cenazesi Dorukkiriş Mahallesi’nde toprağa verildi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

1 yıldır kanser tedavisi gören ve dün İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede 44 yaşında vefat eden TBMM Milli Saraylar Personeli Hüseyin Uçan, bugün memleketi Şalpazarı İlçesi’nin Dorukkiriş Mahallesi’nde gözyaşları arasında toprağa verildi.

2 çocuk babası Hüseyin Uçan, Dorukkiriş Mahallesi Merkez Camii’ndeki öğle namazından sonra, RTEÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman‘ın kıldırdığı cenaze namazını müteakip ebediyete uğurlandı. Dorukkiriş Muhtarı İlhan Karaman‘ın damadı, Üsküdar Belediyesi Ulaşım Müdürü Ali Rıza Karaman‘ın eniştesi ve Rektör Prof. Dr. Hüseyin Karaman‘ın bacanağı olan Hüseyin Uçan’ın cenazesine Şalpazarı Kaymakamı Murat Beşikci, KOSGEB İnsan Kaynakları Daire Başkanı Asım Türkmen, AK Parti İlçe Başkanı Zeki Çabuk, CHP İlçe Başkanı Erdoğan Kıran, İYİ Parti İlçe Başkanı Pirağa Yaşar, Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Fatih Yılmaz, STK Temsilcileri ve bir çok tanınmış sima katıldı.

VİDEO haber

[youtube j2Vj5aAcHJA]

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Hüseyin Uçan‘ın cenaze namazını kıldırdıktan sonra yaptığı konuşmada, “Hüseyin Uçan kardeşimiz 44 yaşında hayatını kaybetti. En önemli ders biliyorsunuz cenazelerdir. Bu cenazelerden ibret almamız lazım. Bu hayatta birbirlerimizi kırıyoruz, helal-haram dikkat etmiyoruz. Hak-hukuğa dikkat etmiyoruz. Yeri geliyor kardeşimizi kırıyoruz, Babamızı, annemizi kızıyoruz. Bakın sonu da bu. Bir gün öleceğimizi, bu musallada namazımızın kılınacağını ve Allah’a hesap vereceğimizi düşünelim. Hayatımızı ona göre şekillendirelim” diyerek cemaate uyarılarda bulundu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir