Kemal Türkmen AK Parti Şalpazarı Belediye Başkan Aday Adayı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şalpazarı Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Kemal Türkmen, AK Parti Şalpazarı Belediye Başkan Aday Adayı oldu.

Türkmen aday adaylığı başvurusu vesilesi ile yaptığı basın açıklamasında, İlçemizi bugüne kadar geldiği yerden daha yukarılara taşıyabilmek ümidiyle yola çıktığını söyledi. Kemal Türkmen‘in Parti binasında vatandaşlara şöyle seslendi:

“Aziz dostlar; çok kıymetli kardeşlerim, değerli basın mensupları hepinizi Allah’ın selamı ile selamlıyor teşrifleriniz için şükranlarımı arz ediyorum.

Değerli dostlar; 31 Mart 2019 günü ülkemizde mahalli idareler genel seçimleri yapılacaktır. Yapılacak olan seçimin ilçemiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.
Değerli dostlar; 25 yıldır eğitim camiasının içinde değişik pozisyonlarda hizmet ettim. Bugün Belediye başkanlığı aday adaylığı vesileyle istifamı vermek durumunda kaldım. Bu benim için elbet zor bir seçim oldu. Kendimi öksüz ve yetim kalmış gibi hissediyorum. Ancak okul müdürlüğünden ayrılmam demek eğitime kayıtsız kalacağımın anlamına asla gelmiyor. Aksine aday adaylığı ile başlayacak süreç içerisinde eğitim camiasının bir neferi olacak çalışmaya devam edeceğimi ifade etmek isterim.
Değerli kardeşlerim; Şu ana kadar Ak Partiye gönül vermiş birçok aday adayı kardeşimiz bu kapıdan giriş yapıp müracaatını yaptı. Kimse zannetmemeli ki bu bir ayrılığın göstergesidir. Aksine bir zenginliğin, hizmet aşkının ve ülkeye duyulan güvenin işaretidir. Şalpazarı’nın toprağı çok münbit olmayabilir. Ama insanları pek çalışkan, çok gayretli ve enerji doludur. İnanıyorum ki içimizden biri aday olarak açıklandığında kar taneleri gibi olan aday adayları bir kar topuna dönüşecek, güç birliği ederek emin adımlarla Şalpazarı’nı geleceğe taşıyacaktır.
Değerli dostlar yönetimine talip olduğumuz ilçemizin elbet çözülmesi gereken bir çok sorunu var. Kentsel dönüşüm ve gelişimle ilçemizi otantik kültürünü yansıtacak bir güzelliğe kavuşturmak, üreten insanlarımızın işlerini daha rahat yapabilecekleri küçük bir sanayi sitesi yapmak, turizme yönelik yatırım yapacak yatırımcıların önünü açacak projeler üretmek hedefimiz olacaktır. Şalpazarı Şal’ın pazarıdır ancak hala Pazar yeri bulunmamaktadır. Köylümüzün de ürünlerini satabilecekleri güzel bir Pazar yeri yapmak, park sorununu çözmek önceliklerimiz arasında olacaktır. Şalpazarı’nın hayali olan ve açılması için onay çıkan Meslek Yüksek Okulu’na kayıt için geçek öğrencilerimiz için kız ve erkek yurtları inşa etmek bir an önce yapılması gereken işlerimiz arasında olacaktır.


Değerli dostlar; Bizim hep tek yüzümüz, ancak iki yönümüz olacaktır. Bu yönlerden birisi altyapıya yönelik olacak, diğer yüzümüzde ise bu altyapıyı kullanan insanımız, halkımız, Şalpazar’lı kardeşlerimiz bulunacaktır. İnsanlarımızı asla ihmal etmeyeceğiz. Ak Parti bir gönül hareketidir. Ak Parti kalplerde kök salan bir davanın, misyonun partisidir. Ben de bu davanın temsilcisi olarak hizmete talip olmuş bir kardeşinizim. Bu nedenle sloganımız “Yolları inşa ederken kalpleri ihmal etmeyeceğiz.” Şeklinde olacaktır. Bunun için yola çıkıyoruz. “Gidilecek yer çok, yürünecek yol çok uzun fakat zaman az.” Allah hepimizin yardımcısı olsun.
Seçimin ülkemiz, ilçemiz ve hepimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyor., Hepinizi Allah’a emanet ediyorum.”

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir