Beşikdüzü Farabi MTAL 21. dönem mezunlarını verdi

besikduzu

Şimdiki adı, “Beşikdüzü Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi” olan, Beşikdüzü Sağlık Meslek Lisesi’nin 21. Mezuniyet Töreni, Beşikdüzü İMKB Fen Lisesi Konferans Salonu’nda yapıldı. Törene; Beşikdüzü Kaymakamı Cevdet Ertürkmen,  Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Çanakçı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mucahittin Kerim İkbaş, AK Parti İlçe Başkanı Harun Demirci, Okul Müdürü Yusuf Uzuner, diğer bazı daire amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve öğrenci yakınları katıldı.

okul-muduru-uzuner  kaymakam-cevdet

30 dakika geç başlayan törende bir konuşma yapan Beşikdüzü Kaymakamı Cevdet Ertürkmen gecikmeden dolayı, “Bir gaflete düştük” diyerek salondaki herkesten özür diledi. Kaymakam Ertürkmen sözlerinin başında Okul Müdürü Yusuf Uzuner’i; “10 aydır İlçede görev yapıyorum. Müdürlük yaptığı okulu benimsemesi, öğrencileri benimsemesi, olayı anlaması ve kavraması itibariyle bir Kaymakam olarak takdirimi kazanmıştır” diyerek övdü.

plaket

Törende okul birincisi olan Burçin Kalay yaş kütüğe plaket çaktıktan sonra Kaymakam Cevdet Ertürkmen’den birincilik plaketini, hediyesini ve diplomasını aldı. Okulu ikincilikle bitiren Goncagül Sağlam’a plaketini Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Çanakçı, üçüncü olan Şalpazarılı Esra Şengül’e de hediyesini ve plaketini İlçe Milli Eğitim Müdürü Mucahittin Kerim İkbaş takdim etti. Daha sonra çeşitli branşlardan mezun olan 95 öğrenciye diplomaları öğretmenler ve daire amirleri tarafından öğrencilere dağıtıldı.

mustafa-demir

Kaymakam’dan Demir’e övgü

Beşikdüzü’ndeki Mezuniyet Törenine Şalpazarı Ayten Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa Demir damgasını vurdu. Beşikdüzü Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin kurucu Müdürü olan Mustafa Demir’e Beşikdüzü’ndeki hizmetlerinden dolayı Okul Yönetimi tarafından hazırlanan plaket Kaymakam Cevdet Ertürkmen tarafından verildi. Kaymakam Ertürkmen plaketi verirken yaptığı konuşmada Müdür Mustafa Demir’e, “Sizin gibi bir insanla tanıştığım için kendimi bahtiyar hissediyorum” diyerek övgüler yağdırdı. Öğrenciler ve salondakiler tarafından alkışlanan Mustafa Demir’in gözleri doldu. Şalpazarı A.Y.M.T.A.L. Müdürü Mustafa Demir, gözyaşlarının bir acizlik ifadesi olmadığını çok büyük bir sevginin ifadesi olduğunu söyledi.

 

Beşikdüzü Farabi MTAL 21. dönem mezunlarını verdi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 7 sene önce

    Hepsi en iyi şekilde yetiştirilerek sağlık ordusuna birer nefer olarak katıldılar. Bundan sonraki hayatlarında mezun olan öğrencilerimize sağlık, başarı ve mutluluklar dilerim.