Şalpazarı tarihinin en büyük ve en önemli Projesi hayata geçiyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

sis dagi yuruyusu

Trabzon Gençlik Hizletleri ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, bir süre önce AK Parti Şalpazarı İlçe eski Başkanı Murat Topkara‘nın önerisiyle gündeme aldıkları, “Sarıkamış Şehitlerimiz Anısına Sis Dağı’na Yürüyüş Projesi” nin hazırlıklarına başladıklarını bildirdi.

Beraberinde Şube Müdürü Adnan Köse ile birlikte bugün Şalpazarı’na gelen Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, Şalpazarı Kaymakamı Murat Beşikci‘yi makamında ziyaret etti. Şalpazarı Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ahmet Karaçoban‘ın da hazır bulunduğu ziyarette Kaymakam Beşikci ile bir süre sohbet eden Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, her yıl Trabzon şehir merkezinde gerçekleştirdikleri “Sarıkamış Şehitleri Anısına Yürüyüş Etkinlikleri” nin bundan böyle Sis Dağı’nda gerçekleştirilmesi Projesinin Ankara’da onaylandığını ve büyük takdir gören bu önemli Projeyi Trabzon Valisi Yücel Yavuz‘un himayelerinde 7 Ocak 2018 Pazar günü gerçekleştireceklerini  söyledi.

spor il muduru

Kaymakam Murat Beşikci, Belediye Başkan Vekili Mustafa Özendi ve beraberindekilerle birlikte Sis Dağı’na giderek incelemelerde bulunan Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, Sis Dağı’nı çok beğendi. “Burası gerçekten muhteşem. Sis Dağı’na gerçekleştireceğimiz Sarıkamış yürüyüşü ses getirecek. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın desteği, Sayın Valimizin himayeleri ve Sayın Şalpazarı Kaymakamımızın ev sahipliğinde çok büyük bir organizasyon gerçekleştireceğiz” diyen Öztürk, ilkini 7 Ocak 2018 Pazar günü gerçekleştirecekleri temsili Sarıkamış yürüyüşünü, geleneksel olarak her yıl Sis Dağı’nda sürdüreceklerini  kaydetti.

AK Parti Şalpazarı İlçe eski Başkanı Murat Topkara, her kesimde büyük takdir gören Sis Dağı yolunda Sarıkamış Şehitlerimiz anısına yürüyüş yapılması önerisini, bu yılın ilk ayında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk'e sunmuştu
AK Parti Şalpazarı İlçe eski Başkanı Murat Topkara, her kesimde büyük takdir gören Sis Dağı yolunda Sarıkamış Şehitlerimiz anısına yürüyüş yapılması önerisini, bu yılın ilk ayında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk’e sunmuştu

Şalpazarı tarihinin en büyük ve en önemli Projesi olan Sarıkamış Yürüyüşü 7 Ocak 2018 Pazar günü hava şartlarının elverişli olması halinde Hanyanı’ndan başlayarak Sis Dağı’nda sona erecek. Hava şartlarının elverişsiz olması durumunda ise Şıhkıranı’ndan Sinlice güzergahına yürüyüş gerçekleştirilecek. Trabzon’un her İlçesinden katılımcıların olacağı yürüyüşte Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü vatandaşlara çeşitli yemek ikramları yapacak.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir