Milletvekili Köseoğlu, Ortahisar Belediye Başkanı Genç’ten turizm projeleri konusunda bilgi aldı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

metin genc

Ortahisar Belediyesi’nin turizm projeleri masaya yatırıldı

Ankara’da yapılan toplantının ardından turizm yatırımlarını takip etmekle sorumlu olan AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Ayşe Sula Köseoğlu, kentteki ilgili kuruluşları ziyaret ederek turizm projeleri hakkında fikir alışverişinde bulunuyor. Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç’i ziyaret eden Köseoğlu, belediyenin turizme yönelik projeleri hakkında bilgi aldıktan sonra, projelere tam destek vereceklerini söyledi.

metingenc2

Genç: Tarihi İpek Yolunu canlandıracağız

Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, Milletvekili Köseoğlu’na turizm projelerini şöyle sıraladı:

“Ortahisar Belediyesi olarak turizme yönelik ciddi projelerimiz var. Bunlardan birincisi tarihi vizyon projesi olarak değerlendirdiğimiz ‘Tarihi İpek Yolu Canlandırma Projesi’dir. Geçit, Akoluk ve Ağıllı mahallelerini de içine mera ve orman alanlarını kapsayan doğal ortama zarar vermeyen Tarihi İpek Yolu Canlandırma Projesi’nin hayata geçirilmesi için fizibilite çalışmaları tamamlanmış durumda. Proje sonunda yaklaşık 500 kişinin istihdamı öngörülüyor.

Bir diğer projemiz ise Kemeraltı Sokak Sağlamlaştırma Projesi. Projeyle birlikte Meydan’dan başlayan Kunduracılar, Semerciler, Kemeraltıyla devam eden ve Atapark’ta son bulan yeni bir turizm aksı oluşturmak istiyoruz.

Bir de Ekopark-Bitki Müzesi Projemiz var. Beşirli’de bize devredilen 12.182 m²’lik alanda yapacağımız proje içinde; yöreye uygun ekolojik su parkı, çok amaçlı kent çayırı, dinlenme birimleri, açık hava sineması, oturma basamakları, ahşap yürüyüş yolları, ağaç üstü yürüyüş yolları ve çocuk oyun alanları yer alacak”

metingenc3

Trabzon’un kurtuluşunun turizmde olduğunu kaydeden Trabzon Milletvekili Av. Aşye Sula Köseoğlu, “Trabzon turizmi iyi bir çıkış yakaladı. Bunu sürdürülebilir kılmalıyız. Bizim yapmamız gereken, iyi yönetilmiş, doğası tahrip edilmemiş ve kendi kültürüne, kendi mirasına, kendi anlayışına ve bize gelenlerin de hayranlığına hiçbir halel gelmeyen bir yapıyla bu mirası gelecek kuşaklara ulaştırabilmektir. Trabzon’u hem iç hem de dış turizm açısından geliştirmek için çalışmalar yapıyoruz. Bu anlamda Ortahisar Belediyemizin turizme yönelik projelerini önemli ve yerinde buluyoruz. Gereken desteği de vereceğiz” diye konuştu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. 24 Mart 2016, 17:05

    Bu çalışmalardan şalpazarımız için ayrılan bir pay varmı

  2. 24 Mart 2016, 22:23

    Komşularla aramız bozuk.Onlardan bize fayda yok. Onları pas geçip direkt Uzakdoğudan turist getirelim Trabzonumuza.