Milletvekili Salih Cora, Geyikli’de vatandaşlara seslendi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

salih cora geyikli de

AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Salih Cora, Geyikli Mahallesi – Yumurcaktaş’ta bir kahve toplantısına katıldı. Burada vatandaşlara konuşan Cora, “15 Temmuz’da Cumhuriyet Tarihimizin çok önemli bir Anayasa değişikliğini gerçekleştireceğiz. Bir hükümet modelinde değişiklik gerçekleştireceğiz. Çünkü 15 Temmuz’u yaşadık. Büyük bir darbe ve büyük bir işgal girişiminden çıktık” diyerek güçlü destek istedi.

Milletvekili Salih Cora şunları söyledi:

Bu sistemin özü çift başlılığı ortadan kaldırıyoruz. Bir daha Türkiye’de koalisyon diye bir şey olmayacaktır. Koalisyonlar belirsizlik demektir. Belirsizlik demek kriz demektir. Türkiye istikrara ihtiyacı olan bir ülkedir.Bakın koalisyonların olduğu dönemde bir yatırımın gerçekleşme süresi ortalama 10 yıldır. Tek başına iktidarın bir yatırımı gerçekleştirme ihtimali, 3-5 yıl arasındadır. Ama bizim önermiş olduğumuz hükümet modelinde, bürokratik oligarşiyi, bürokrasinin iktidar üzerindeki egemenliğini ortadan kaldıracğımız için bu süre 1-1 buçuk yıla düşecektir. Dolayısıyla daha hızlı daha etkin kararların alınma dönemi başlamış olacaktır. İstikrarın olduğu güven vardır.Güvenin olduğu yerde yatırım, yatırım olan yerde istihdam vardır, iş vardır, aş vardır.

Ben TBMM’de Anayasa Komisyonu Üyesiyim.Ben bu sistemin ülkemizin geleceğini daha müreffeh bir hale getireceğine, ülkemizin güçleneceğine, kalkınacağına, geçmişte yaşanan o kaosların krizlerin, çözümsüzlüklerin, çatışmaların, kavgaların ortadan kalkacağına istiklalimizin, istikbalimize istikrarımıza katkı sağlayacağını düşünerek bu sistemde çok güçlü bir şekilde EVET oyu çıkmasını istiyoruz. Benim bundan en ufak bir şüphem olsaydı gecenin bu saatinde buraya kadar gelip sizden oy istemez vebal altına girmezdim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir