Doğancı Mahallesi’nde yaptırılan imam evi dualarla hizmete açıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Doğancı Mahallesi’nde, Doğancı Derneği’nin öncülüğünde yaptırılan imam evi, bugün Cuma namazı sonrası törenle hizmete açıldı.

Törendeki açılış konuşmasında, Doğancı Derneği Başkanı Cesarettin Uygun, “Göreve başlayalı bir yıl oldu. Sizlerden gelen talep üzerine bu hizmeti yaptık. Bu hizmeti gerçekleştirmemizde en büyük katkıyı sağlayan Turan Alışkan‘a ve tüm hayırseverlere teşekkür ediyoruz” dedi.

VİDEO Haber

[youtube NH9LJWVLmoc]

Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız da, “Bugün burada çok güzel bir eserin açılışı için toplanmış bulunuyoruz. Hayırsever Turan Alışkan kardeşimi tebrik ediyorum. 460 üyesi olan Doğancı Derneğimiz, İstanbul’da dernek binalarını da satın alarak birlik ve beraberlik içinde yoluna devam ediyor. Pazar günü de Acısu’da halk oyunları ekibi boy gösterecek. Allah hayır işleri yapan, eli cebine gidenlerin sayısını artırsın. Bu binanın hayırlara vesile olmasını diliyorum” diye konuştu.

Törende yapılan duanın ardından; Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, CHP İlçe Başkanı Erdoğan Kıran, Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Fatih Yılmaz, Şalpazarı Belediyesi eski başkanları Mehmet Muhcu ve Fehmi Cengiz hep birlikte kurdela kestiler. Açılıştan sonra misafirlere ve vatandaşlara etli pilav ve ayran ikram edildi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir