• İmsak 00:00
  • Güneş 00:00
  • Öğle 00:00
  • İkindi 00:00
  • Akşam 00:00
  • Yatsı 00:00
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
İMSAKİYE 2024 - Şalpazarı

Öğretmen Ramazan Yılmaz dualarla ebediyete uğurlandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dün akşam kaldırıldığı Vakfıkebir Devlet Hastanesi’nde 54 yaşında vefat eden Beşikdüzü Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmeni Ramazan Yılmaz bugün Beşikdüzü ve Şalpazarı’nda düzenlenen törenlerle ebediyete uğurlandı.

Eski adı “Beşikdüzü Sağlık Meslek Lisesi” olan Beşikdüzü Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 1994 yılından beri görev yapan Ramazan Yılmaz bir yılı aşkın bir süredir yakalandığı kanser hastalığının pençesinden kurtulmak için mücadele veriyordu.

Cenazeye katılanlar arasında Ramazan Yılmaz’ın çok sayıda öğrencisi de vardı.

Genç yaşta kansere yenilen Öğretmen Ramazan Yılmaz öğrencileri, meslektaşları ve çevresinde çok seviliyordu. Ramazan Yılmaz için bugün öğleden önce Beşikdüzü Hükümet Konağı önünde bir tören düzenlendi. Törene Şalpazarı Kaymakamı ve Beşikdüzü Kaymakam Vekili Murat Beşikci‘nin yanı sıra, Beşikdüzü İlçe Milli Eğitim Müdürü Mücahittin Kerim İkibaş, Şalpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Cengiz, AK Parti Beşikdüzü İlçe Başkanı Ahmet Gören, öğretmenler, vatandaşlar, İlköğretim eski Müfettişi Hayrettin İpek ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Burada yapılan konuşmalarda, Merhum Öğretmen Ramazan Yılmaz‘ın hayatı anlatıldı. Kaymakam Murat Beşikci Ramazan Yılmaz’ın yakınlarına taziyede bulundu. Tören sırasında Ramazan Yılmaz‘ın meslektaşlarıyla öğrencileri gözyaşlarını tutamadılar.

Buradaki törenden sonra Ramazan Yılmaz‘ın cenazesi Beşikdüzü Çakmak Camii önüne getirildi. Ramazan Yılmaz için meslek hayatının büyük bölümünü geçirdiği Beşikdüzü’nde öğle namazından sonra cenaze namazı kılındı. Ardından Ramazan Yılmaz‘ın cenazesi Şalpazarı Belediyesi’ne ait cenaze aracıyla Şalpazarı’na getirildi. Öğretmen Ramazan Yılmaz‘ın cenazesi Şalpazarı Merkez Camii önünde ikindi namazından sonra yağışlı bir havada kılınan cenaze namazını müteakip Turalıuşağı Mahallesi’ne götürülerek aile kabristanlığına defnedildi.

Ramazan Yılmaz’ın Şalpazarı’ndaki cenaze törenine Şalpazarı Belediye Başkan Vekili Gazi Erdal Kumaş ile Şalpazarı Belediyesi eski Başkanı Fehmi Cengiz de katıldı. Ramazan Yılmaz’ın Beşikdüzü’ndeki eski Okul Müdürü ve şimdiki Şalpazarı Ayten Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa Demir de cenazede göz yaşlarına hakim olamadı.

Merhum Ramazan Yılmaz Öğretmenimize Allah’tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı diliyoruz.

 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir