Şalpazarı A.Y.M.T.A.L. Öğrencileri Erzurum ve Kars’ı gezdiler

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şalpazarı Ayten Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (AYMTAL) Öğrencileri ve Öğretmenleri geçtiğimiz günlerde; “Evliya Çelebi’nin İzinde Geziyorum” adlı proje kapsamında Erzurum ve Kars illerini gezdiler.

Okul Müdür Yardımcısı Kenan Akbulut ve Hülya Ünsal ile Fatma Sağlam adlı öğretmenlerle birlikte 28 öğrenciden oluşan kafile; önce Kars -Sarıkamış, Ani Harabeleri ve kış aylarında adeta beyaz bir ovayı andıran Çıldır Gölü’nü ziyaret edip gezdiler. Ardından Doğu Ekspresi ile Doğu’nun eşsiz doğa manzarasını izleyerek Erzurum’a gelen kafile burada da tarihi ve kültürel öneme sahip olan Kongre Binası, Çifte Minareli Medrese, Taşhan, tarihi Erzurum Evleri ve Üç Kümbetleri gezdiler.

Gezi boyunca öğrencilerin Ülkemizin tarihine ışık tutan yerleri bizzat yerinde görme imkanı bulduklarını belirten AYMTAL Öğretmenleri, “Bu tarz etkinliklerin öğrencilerimizi ve bizi son derece motive etmektedir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dediler.

“Evliya Çelebi’nin İzinde Geziyorum Projesi” nin önümüzdeki Mart ayı içinde Marmara Üniversitesi’nden gelecek bir konuşmacının söyleşisi ile devam edeceği belirtildi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir