Şalpazarı A.Y.M.T.A.L. Öğrencileri Organ Bağışı Kampanyası düzenledi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

organ bagisi

Şalpazarı Ayten Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İlçe Hastanesi işbirliği ile bugün İlçe merkezinde, “Organ Bağışı” kampanyası düzenledi. Organ Bağışı Kampanyasına Belediye Başkanı Refik Kurukız ve vatandaşlar da ilgi gösterdi.

DSC_0551

Şalpazarı A.Y.M.T.A.L. Müdürü Mustafa Demir, Öğrencilerinin İlçe Merkezinde daha önce “Organ Bağışı” konusunda araştırmalar yaptıklarını ve bunu bir kampanyaya dönüştürmek istediklerini ifade ederek, “Konuyu İlçe Hastanesi Başhekimi Dr. Özgür Vuran‘a söylemişler. Kendisi de, biz de destek verelim demiş. Öğrencilerimiz ve İlçe Hastanemizle birlikte bugün insan hayatı ile ilgili güzel bir kampanya düzenledik” diye konuştu.

DSC_0575

Organ Bağışı Kampanyası’nın açılış konuşmasını Şalpazarı İlçe Hastanesi Başhekimi Dr. Özgür Vuran yaptı. Dr. Özgür Vuran, Türkiye’de organ bağışının yetersiz olması nedeniyle, sağlam kişilerin yakınlarına organ vermek zorunda kaldıklarını ve bu durumun da bu kişelerin ilerleyen zamanlarda organ ihtiyacına sebep olduğunu kaydetti. Şalpazarı İlçe Müftü Vekili Hüseyin Köksal ve Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız da birer konuşma yaparak, “Organ Bağışı Kampanyası” na destek verdi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir