Şalpazarı A.Y.M.T.A.L. Tiyatro Ekibi, profesyonel tiyatrocuları aratmadı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

tiyatro ekibi

Şalpazarı Ayten Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Eski adıyla Sağlık Meslek Lisesi), bugün ÇPAL Salonu’nda Tiyatro resitali sundu. Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenleri Hülya Ünsal ve Fatma Sağlam tarafından hazırlanan Tiyatro Festivali, izleyenlerden tam not aldı.

Şalpazarı AYMTAL 9. ve 10’uncu Sınıf öğrencileri sırayla; “Eşofmanlı Şevket Hoca”, “Modern Leyla ile Mecnun”, “Kayınbaba Sevgisi”, “Ever Beni” ve “Hayat Okulu” adlı 5 oyun sergilediler. Çağatay Yurdalan adlı öğrenci de kendi yazdığı şarkıları seslendirerek programa renk kattı.

DSC_0073DSC_0173

Her oyunun bitiminde okul öğretmenlerinden oluşan jüri, tiyatroculara puan verirken hayli zorlandı. Jüri üyeleri ve protokol sıralarında oturanlar tiyatrocu gençleri başarılı oyunlarından dolayı kutladılar. Tiyatro Festivali sonunda, “Yılın en iyileri” de belirlendi. “Deli Necla” tiplemesiyle Derya Akdemir  “En iyi kadın oyuncu” seçilirken, “Vezir” tiplemesiyle Yunus Emre Aktaş, “En iyi erkek oyuncu” ve “Fikri” tiplemesiyle de Niyazi Yıldız “En iyi koslüm” dalında birinci oldular.

DSC_0218  DSC_0216

Şalpazarı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Birol Köse, Tiyatro Şenliği’nin mimarları olan Şalpazarı Ayten Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenleri Hülya Ünsal ve Fatma Sağlam‘a birer teşekkür belgesi verdi.

DSC_0186 DSC_0193 DSC_0198

“En İyi Kadın Oyuncu” Derya Akdemir‘e ödülünü Şalpazarı Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ahmet Karaçoban, “En İyi Erkek Oyuncu” Yunus Emre Aktaş‘a ödülünü İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Birol Köse ve “En İyi Kostümlü Oyuncu” Niyazi Yıldız‘a da Şalpazarı ÇPAL Müdürü Kemal Türkmen verdi. Şalpazarı İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdür Yrd. Savaş Kara da tüm tiyatrocu öğrencilere birer belge dağıttı. Tiyatro gösterilerini çok sayıda öğrencinin yanı sıra, öğretmenler ve bazı okul müdürleri de izledi.

DSC_0102

 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir