Şalpazarı`na 7 Beyaz Bayrak

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık ve Milli Eğitim Bakanlıklarının kriterlerine uyan 7 eğitim kurumuna “Beyaz Bayrak” verildi.

Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı`nın uyguladığı proje kapsamında bir süre önce Şalpazarı`nda denetimleri yapılan eğitim kurumlarından 7`sine “Beyaz Bayrak” verildi.

Okulların temizlik ve hijyen açısından belirli kriterler esas alınarak yürütülen proje ile okul sağlığının iyileştirilmesinin hedef alındığını ifade eden Kaymakam Cafer Sönmez, “Şalpazarı`nda temizlik konusunda 100 üzerinden 90 puan alan eğitim kurumlarımıza Beyaz Bayrak verildi” diye konuştu.

Şalpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Cengiz de, Şalpazarı Anadolu Lisesi, Şalpazarı Halk Eğitim Merkezi, Şalpazarı Ali İbrahimağaoğlu Anaokulu, Şalpazarı Ayten Yılmaz Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi, Simenli İlk/Orta Okulu, Atatürk Ortaokulu ve Şalpazarı Çok Programlı Anadolu Lisesi`nin okul içi ve çevresinde yapılan incelemeler neticesinde yapılan değerlendirmeler sonunda Beyaz Bayrak takmaya hak kazandıklarını söyledi.

Şalpazarı İlçesi, 8 Beyaz Bayrak almaya hak kazanan Ortahisar İlçesi`nin ardından 7 Beyaz Bayrakla Trabzon`da en çok Beyaz Bayrak Alan İlçe oldu. (18.45)

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir