Şalpazarı’nda “Dünya Kadınlar Günü” konferansla kutlandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şalpazarı İlçesi’nde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’nün düzenlediği konferansla kutlandı.

Akşam düzenlenen konferansın açılış konuşmasını Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Murat Ayaz yaptı. Ardından kürsüye gelen Belediye Başkanı Refik Kurukız, deprem bölgesindeki ziyaretlerini anlattıktan sonra tüm kadınların Dünya Kadınlar Gününü kutladı. Kaymakam Zekeriya Murat Şahan da Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatlarını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı dileyerek başladığı kısa konuşmasında kadınların Dünya Kadınlar Gününü kutladı.

“Bu Topraklarda Kadın Olmak” konulu konferans için kürsüye gelen İTÜ Mensubu Doç. Dr. Hacer Atar Yıldız, konuşmasında, Ülkemizde liseden sonra yükseköğrenim yapan kadınların oranının oldukça düşük olduğuna işaret ederek, 8 yıllık kesintisiz eğitimin kız çocuklarının okula devam etmeleri açısından çok isabetli olduğunu söyledi. Konferansta kadına şiddet konusuna da değinen Doç. Dr. Hacer Atar Yıldız, Ülkemizde kadına şiddet oranının kentlerde, kırsal alanlardan daha fazla olduğu ve siyasetteki kadınların oranının Orta Doğu ülkelerinin bile çok gerisinde bulunduğu gibi açıklamalarda bulundu. Doç. Dr. Hacer Atar Yıldız, kadınların Dünya Kadınlar Gününü kutlayarak konuşmasını tamamladı.

Konferans sonunda Şalpazarı Kaymakamı Zekeriya Murat Şahan, İTÜ Mensubu Doç. Dr. Hacer Atar Yıldız’a, kadınlar gününü kutlayarak bir buket çiçek verdi. Başta kadınlar olmak üzere konferansı izleyenler, Doç. Dr. Hacer Atar Yıldız ile fotoğraf çektirmek için birbirleriyle yarıştılar.

Şalpazarı Spor Salonundaki konferansı, Şalpazarı Kaymakamı Zekeriya Murat Şahan, Belediye Başkanı Refik Kurukız, İlçe J. K. Mustafa Karakuş, İlçe Emniyet Amiri Ahmet Kılıç, Trabzon Ü. Şalpazarı MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Dönüş Gençer, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Murat Ayaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Türkmen, bazı okul müdürleri, mahalle muhtarları, siyasetçiler ve öğrenciler izledi.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir