Şalpazarı’nda iki gündür yağan kar 1 metreyi aştı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

kar yollari kapatti

Şalpazarı’nda iki gündür yağan kar hayatı olumsuz etkiliyor. İlçe merkezinde 60 cm. yi bulan kar kalınlığı yükseklerde isi 1 metreyi aştı.

Kar yağışı nedeniyle bir çok mahalle yolu ulaşıma kapanırken, Şalpazarı-Beşikdüzü Karayolu’nda da ulaşımda aksamalar yaşanıyor. İlçenin bazı mahallelerine arıza nedeniyle eletrik verilemiyor. Düzköy’de elektrik trafosu yandı. Mahalleye diğer trafodan elektrik verildi.

Bu arada Trabzon Valiliği de bir açıklama yaparak; olumsuz hava koşulları nedeniyle kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelliler, kronik hastalığı bulunanlar ve hamile bayanların 25.01.2016 Pazartesi (Yarın)  idari izinli sayılacaklarını duyurdu.

karlamucadele

AYRINTILI HABER YAYINA HAZIRLANIYOR…

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 25 Ocak 2016, 07:32

    Şalpazarı zaten tatil yeri !!! 31 aralık ile 24 ocakta yağan karda gözlemlediğim iki olayı anlatayım. Heriki karda da sabah saat 8:30 Acısu-Şalpazarı arası iz dahi yok.Şalpazarı-Beşikdüzü arası ise vatandaş araçları ile gidip gelme esnasında oluşturdukları tek şeritli bir iz. Geçelim bir sonraki iki ilçe arasına. Sabah saat 7:00 Tonya-Vakfıkebir, saat 7:30 Tonya-Kalınçam arası ‘yalasan’ diline kar yapışmaz. Hertürlü vasıta ile ulaşim fevkalade sağlanıyor. Bu sadece bu yıla mahsus deyil. Benim gözlemlediğim 23 yıldan beri böyle. Adamlar işleri ile meşgulken biz Şalpazarlılar hep alkış tutmakla meşgulüz.