Şalpazarı’nda rengarenk 23 Nisan Bayramı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şalpazarı’nda Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı büyük bir coşkuyla kutlandı.

Tören sabah Saat 10.00’da Şalpazarı Atatürk İlk ve Ortaokulu bahçesindeki Atatürk anıtı önünde düzenlenen çelenk töreniyle başladı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Türkmen iki öğrenci ile birlikte Milli Eğitim Müdürlüğü çelengini Atatürk anıtına koydu. Ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşımız okundu.

Çelenk töreninden hemen sonra bayram töreni kutlamalarına geçildi. Kaymakam Zekeriya Murat Şahan tören alanındaki öğrencilerin bayramlarını kutladı. Saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşımız okundu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Türkmen günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Törende rengarenk giysili Anaokulu ve ilkokul öğrencileri birbirinden güzel gösteriler sundular. Çocuklarından daha fazla heyecanla gösterileri izleyen anneler ellerindeki kameralarla çocuklarının bu anını görüntülemeye çalıştılar.

3 saat süren törenin sonunda çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere Kaymakam Zekeriya Murat Şahan, Belediye Başkan V.  Mustafa Özendi, İlçe J. K. V. ve İlçe Emniyet Amiri Ahmet Kılıç tarafından hediyeleri verildi. Tören öncesinde öğrenciler bando gösterisi sundular.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir