Şalpazarı’nda TÜGVA’lı gençler asker ailelerini ziyaret etti

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

tugva1

Kısa adı TÜGVA olan, Türkiye Gençlik Vakfı Şalpazarı Şubesi üyeleri,  ülkemizin içinde bulunduğu zor ve onurlu günlerde anlamlı biri faaliyet gerçekleştirdi. TÜGVA üyeleri,  çocukları ülke içinde ve dışında; içte işbirlikçiler, dışta düşmanla savaşan asker ailelerininden şu anda Afrin operasyonunda görev yapan kahraman askerlerimizden Kasımağzı Mahallesi’nden Soner Alkurt, Kireç’ten Gökhan Sağlam ve Dereköy’den Erkan Kuru’nun ailelerini  ziyaret etti. Ziyaretlerde ailelerle sohbetler yapıldı, Kur’an okunup, askerlerimiz için dualar edildi.

TÜGVA Şalpazarı Şubesi Başkanı Mehmet Muhcu, “Yediden yetmişe herkesin askerlerimiz için bir şeyler yaptığı ortamda bizler de boş durmayalım dedik. Arkadaşlarla bir araya gelerek şu anda vatani görevini yerine getiren askerlerimizin ailelerine moral destek ziyaretinde bulunalım istedik. Askerler, ailelerimizin olduğu kadar bizim de evlatlarımızdır. Onlar bu vatanın evlatlarıdır. Onlara minnettarız. Maddi ve manevi olarak askerlerimizin ve ailelerinin yanındayız” dedi.

tugva3

Ziyaretlere katılan Şalpazarı çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Kemal Türkmen de, “Değerli kardeşlerimin bu anlamlı faaliyetinin daha da yaygınlaştırılarak devam etmesini temenni ediyorum. Bizlere kapılarını ve gönüllerini açan asker ailelerimize gönülden teşekkür ediyorum. Ülkemiz zor olduğu kadar onurlu günlerden geçmektedir. Bizler tarihe şahitlik etmekteyiz. Yüzyıl önce İslam coğrafyasını parçalayan ve aramıza nifak tohumları ekenler bugün aynı zihniyetle bu coğrafyayı daha küçük dilimlere ayırmak için çalışmaktadırlar. Bu şer odaklarına karşı ülke olarak onurlu ve izzetli bir savaşın içinde bulunmaktayız. Ülke içinde ve Afrin’de gerçekleştirilen operasyon bu şer odaklarının planlarını bozmaya yöneliktir. Onların planı varsa, artık bizim de bir planımız var. Onların her dediklerine eyvallah diyecek bir ülke olmadığımızı artık çok iyi bilmektedirler. Bu zor zamanda birlik ve  beraberlik içinde olmak, tefrikadan uzak durmak en önemli insani ve islami vazifemizdir. Unutmayalım biz birlikte olursak düşmanın tüm tuzaklarını bozarız. Müminler birbirlerinin kardeşidir. Mümin mümine karşı düşmanla işbirliği yapamaz. Kardeşine ihanet edemez. Kardeşini düşmana satamaz. Böyle yapanların değil islamlıkla, insanlıkla bir bağları bulunamaz. Bizler asker kardeşlerimizin duacısıyız. Allah onlara güç ve kuvvet versin. Yüreklerindeki korkuyu yok eylesin. Dizlerine derman versin. Bakışlarını keskin, basiretlerini açık eylesin. Asker ailelerimizle de her halükarda dayanışma halindeyiz. Allah yar ve yardımcımız olsun.” diye konuşarak ziyaretlerin önemine değindi.

tugva2

TÜGVA Şalpazarı Şubesi başkanı Mehmet Muhcu, bu etkinliklerini bundan sonra da sürdüreceklerini belirterek ekipte olan herkese teşekkür etti.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir