Veteran Yaz Futbol Turnuvası’nda Simenli Gençlik şampiyon

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şalpazarı Kaymakamlığı Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’nce Düzköy Mahallesi Semt Sahası’nda düzenlenen ve 12 takımın katıldığı Veteran Futbol Turnuvası’nda Simenli Gençlik şampiyon oldu.

Geçen yılın ikincisi Simenli Gençlik bu yıl şampiyonluk kupasını kaldıran taraf oldu. Eskimeyen Kurtlar takımını ile finalde karşılaşan Simenli Gençlik sahadan 4-2 galip ayrılarak 2023 Veteran Futbol Turnuvası şampiyonu oldu.

Şalpazarı Kaymakamı Zekeriya Murat Şahan, Belediye Başkanı Refik Kurukız, Şalpazarı İlçe J. K. Mustafa Karakuş, Ankara ASFK Başkanı Murat Kandazoğlu, İTÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hacer Atar Yıldız, AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Zeki Çabuk ve çok sayıda sporseverin izlediği final maçı oldukça çekişmeli geçti.

Karşılaşmanın hemen başlarında üst üste bulduğu gollerle 2-0 öne geçen Eskimeyen Kurtlar, Simenli Gençlik’in kazandığı penaltıyı gole çevirmesiyle devreyi 2-1 önde kapattı.

Simenli Gençlik ikinci yarıya umutlu başladı. Kısa sürede skoru 2-2’ye getirdi. Eskimeyen Kurtlar takımının bir oyuncusu kırmızı kart görmesinin ardından da bulduğu gollerle sahadan 4-2 galip ayrıldı.

Kupa töreninde kürsüye gelen Şalpazarı Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Murat Ayaz, “İnsanın birbirinden farklı özelliklerini değerlendirme, hoşça vakit geçirmekten sosyal çevre edinmesine, sporun sadece sağlık değil aynı zamanda doğru bir eğitim biçimi olduğu inancıyla düzenlediğimiz Veteran Futbol Turnuvamızı başarıyla tamamlamış bulunmaktayız. Herkes için spor, yaşam boyu spor anlayışına bağlı kalarak, İlçemizi spor organizasyonlarıyla buluşturmaya devam edeceğiz. Turnuvamız süresince her zaman yanımızda olan Kaymakamımız Sayın Zekeriya Murat Şahan’a ve desteklerini hiçbir zaman bizden esirgemeyen Belediye Başkanımız Refik Kurukız’a ve tüm emeği geçenlere teşekkür ederim”  diye konuştu.

Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız da, “Bu gece birinciyi ve ikinciyi belirledik belki ama, bana göre hepsi birbirinden güzel, hepsi kupaya değer sporcuların yarıştığı bir final maçı oldu. Heyecan bizim kanımızda var. Çepniyiz. Orta Asya’dan bugüne kadar savaşa savaşa geldik. Mücadeleyi seviyoruz. Kıyasiye mücadelenin sonucunda gerek birinci olan, gerek ikinci olan, gerek üçüncü olan kıymetli takımlarımızı tebrik ediyorum. Aynı şekilde İlçe Spor Müdürümüzü ve Kaymakamımızı tebrik ediyorum. Bu güzel turnuvayı düzenledikleri için” dedi.

Zaman zaman bazı gerginliklerin yaşandığı mücadele sonunda bir konuşma yapan Kaymakam Zekeriya Murat Şahan, “Geldiğimiz günden itibaren sporun yaygınlaştırılması bir gelenek haline gelmesi için canla başla mücadele ediyoruz. Sporun en önemli unsuru birleştirici güç olması, birlik beraberliği artırması. Maalesef bazen işin heyecanıyla kötü hadiselerle karşılaşıyoruz. Burada onlarca insan izliyor. Çocuklarımız izliyor. Gençlerimiz izliyor. Bizler onlara örnek olmak zorundayız. Bunları yapamazsak burada turnuva düzenlememizin de bir anlamı kalmaz” diye konuşarak bunların son olması dileğinde bulundu.

Turnuva organizasyonuna onlarca kişinin emek verdiğini ifade eden Kaymakam Şahan, “Çok kıymetli emekler var. Bir hareketle, bir sözle, bir davranışla tüm emekleri bazen olumsuz yöne çevirebiliyoruz. İnşallah biz gittikten sonra da bu turnuvalar devam eder. Ben herkesten ekstra hassasiyet bekliyorum” dedi.

Şampiyon Simenli Gençlik takımına kupasını Kaymakam Zekeriya Murat Şahan, turnuva ikincisi Eskimeyen Kurtlar takımına ise kupasını Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız verdi. Ankara ASFK Başkanı Murat Kandazoğlu ve İTÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hacer Atar Yıldız da başarılı sporcu ve sponsorlara plaketlerini takdim ettiler.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir