Lise bahçesinde Nevruz Bayramı coşkusu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kar tatili nedeniyle ertelenen Nevruz Bayramı bugün 1 hafta gecikmeli olarak Şalpazarı Çok Programlı Anadolu Lisesi bahçesinde yapıldı. Şalpazarı Ayten Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin düzenlediği etkinliğe Şalpazarı Çok Programlı Anadolu Lisesi de katıldı.

Güneşli ve soğuk bir havada gerçekleştirilen etkinlikte öğrenciler baharın gelişini coşkuyla kutladılar. Nevruz Bayramı etkinliğine İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Türkmen, MEM Şube Müdürleri, İlçe Gençlik  Müdürü Ahmet Karaçoban, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Etkinlikte İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Türkmen öğrencilerle birlikte bereket, bolluk, sevgi ve barış dilekleriyle ateşin üzerinden atladı, çekiçle örs üzerinde demir dövdü. Öğrenciler Nevruz şiirleri okudular, etkinliklere halat çekme yarışması, sandalye kapmaca, balon patlatma, kaleye şut atma ve kuyruk kaptırma yarışmalarıyla renk kattılar. Yarışmaları kazananlara çeşitli ödüller ve hediyeler verildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Türkmen, gözü kapalı mini kaleye gol atarak kazandığı hediyeyi, Beden Eğitimi Öğretmeni Şükrü Uçar‘a hediye etti.

Öğretmen Sinan Metin‘in sunuculuğunu yaptığı Nevruz etkinliği sonunda öğrenciler kemençe eşliğinde horon oynadılar. Öğrencilere etli pilav ve ayran ikram edildi.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir