Şalpazarı’nda yapılacak TOKİ konutlarına müracaatlar sürüyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

(ÖZEL HABER) – Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından 100 Bin Sosyal Konut Projesi kapsamında Şalpazarı’nda ilk kez yapacağı konutlara vatandaşlardan büyük rağbet var.

85 metrekarelik (2+1) ve 100 metrekarelik 3+1) toplam 48 konut için hafta başından beri 74 kişi müracaatta bulundu.

T.C. Ziraat Bankası A.Ş.’nin yetkili şubelerine yapılan başvurularda; 2+1 konutlar için 500 TL. 3+1 konutlar için de 1.000 TL. yatırılıyor.

Talepler 3 kategoride kabul ediliyor. 1. Kategoride, “Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimler, 2. Kategoride, “En az yüzde 40 engelli vatandaşlar” ve 3. Kategoride de, “Diğer alıcı adaylar” yer alıyor.

Konutların daha sonra belirlenecek satış fiyatlarının yüzde 10’u peşin kalan tutarı ise aylık yüzde 0.49 oran ve 240 ay vade ile ödenecek. 16 Aralık 2019 tarihinde başlayan müracaatlar 15 Ocak 2019’a kadar kabul edilecek. Taleplerin toplanmasından sonra hak sahipleri ilan edilecek bir tarihte noter huzurunda kura İle belirlenecek.

AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Zeki Çabuk, TOKİ konutlarının Şalpazarı’na yapılacak en önemli hizmet olacağını ifade ederek, “Fazla talep olması halinde 48 olan konut sayısını İlçemizin muhtelif yerlerinde yeni alanlar belirleyerek karşılamaya çalışacağız” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir