Sinlice Mahallesi bayram öncesi yasa boğuldu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayram tatili için İstanbul’dan Şalpazarı’na gelmekte olan Yusuf Kudu yönetimindeki 34 JL 4566 plakalı özel otomobil, dün Saat 17.00 sıralarında Tosya yakınlarında sürücüsünün direksiyon hakimiyetinin kaybetmesi nedeniyle takla atmış ve meydana gelen kazada 5 yaşındaki Ahmet Salih Kudu hayatını kaybetmişti. Kazada sürücü Yusuf Kudu ve araçta bulunan Ercan Kucak, Edanur Kudu, Abdurrahman Kudu ve Yahya Kudu da çeşitli yerlerinden yaralanmışlardı. Yaralılardan Edanur Kudu Ankara’daki bir hastaneye sevkedilirken, diğer yaralıların tedavileri ise ayakta yapıldı.


Kazada hayatını kaybeden otomobilin sürücüsü Yusuf Kudu‘nun oğlu Ahmet Salih Kudu için bugün Sinlice Mahallesi’nde cenaze namazı kılındı. Ramazan Bayramı dolayısıyla memleketine gelen ve kaza haberini duyan herkes Kudu ailesinin acısını paylaşmak için Sinlice Mahallesi’ne geldi. Yusuf Kudu‘nun eşi Elif Kudu da İstanbul’dan yakınlarıyla birlikte oğlunun cenazesine geldi. Oğlunu hazırlayarak Sinlice’deki dedesi Muhammet Kudu‘nun yanına  gönderen anne Elif Kudu cenazede eşine sarılarak ağlarken herkesin gözleri doldu. Oğlu Ahmet Salih‘in cansız bedenine bakıp gözyaşı döken kederli anneyi yakınları güçlükle teskin etti.

Ahmet Salih Kudu‘nun cenazesi, Sinlice Camii’ndeki ikindi namazından sonra, cami avlusunda Şalpazarı İlçe Müftüsü Hüseyin Hacıfettahoğlu‘nun kıldırdığı cenaze namazını müteakip Mahalle Kabristanlığına defnedildi. Cenazeye Kudu Ailesi ve yakınlarıyla, başta Düzköy ve Dorukkiriş olmak üzere Şalpazarı merkezinden ve çevre mahallelerden yüzlerce kişi katıldı.

Merhum Ahmet SalihKudu‘ya Allah’tan rahmet, tüm yakınlarına da başsağlığı ve sabır diliyoruz. Ayrıca hastanede ameliyata alınan Edanur Kudu‘ya da Allah’tan şifalar diliyoruz.

 

 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir