Topkara, Şalpazarı Belediyesi’nin, belediye binası projesini eleştirdi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

topkara-belediyeye-veryansin-etti

AK Parti Ocak Ayı İlçe Danışma Meclisi Toplantısı’nda bir konuşma yapan İlçe Başkanı Murat Topkara, Şalpazarı Belediyesi’nin, Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile geçen ay karla mücadele edilerek vatandaşların mağdur edilmediğini söyledi. Başkan Topkara şöyle dedi:

Karla mücadelede Büyükşehir Belediyemizin katkısı çok büyük

“Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin Şalpazarı İlçe Belediyesi’ne önceki yıllarda olduğu gibi yakıt desteği sağladı. İş makinelerinin zincir ve diğer malzemeleri, bakım onarımları Büyükşehir Belediyemizden karşılanıyor. Şalpazarı’na biliyorsunuz 2 defa kar yağdı.İlçe Belediyesi ile birlikte karla mücadele çalışması yürütülerek vatandaşlara hiç sıkıntı yaşatılmadı. Bundan sonra da karla mücadele aynı şekilde sürdürülecek. Belediye Meclisi Üyelerimiz bunları biliyor. Büyükşehir Belediyemizin makine, yakıt, araç-gereç bakım-onarım desteğinin vatandaşlarımıza anlatın”

AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Murat Topkara, Şalpazarı Belediyesi’nin, “4 Milyon liralık Dere içine belediye binası projesini” de kendisine özgü üslubuyla eleştirdi:

Projenizin ayağı yere sağlam bassın

“Şalpazarı’na yeni belediye binası yapılması için bizim de Milletvekillerimizin destekleriyle bir proje onaylatıldı. Bunun için 3 milyon 800 bin TL. dolayında ilk 2 yılı ödemesiz kredi çıkartıldı. Ancak buraya yapılacak olan belediye binası Şalpazarı’na yakışır bir nitelikte olması lazım. Derenin içine yapılacak olan bir belediye binasının ben Şalpazarı’na bir faydasının olacağına ben şahsen inanmıyorum.  Eğer belediye binası yapılacaksa bu Şalpazarı’nın en güzel yerine yapılması lazım. Bu binanın bir protokol yolu olması lazım. İlerde başbakan, bakan, milletvekilleri, vali, kaymakam oraya nereden gidecek, nereden gelecek. Derenin içine yapılacak olan yatırımın çok verimli, faydalı olacağına, belediyenin de orada hizmet verebileceğine ben inanmıyorum. Benim önerim, Şalpazarı’nın en iyi yerine yapılması yönünde. Derenin içinde belediye binası olmaz  arkadaşlar. Bunu basın aracılığı ile kamuoyunun dikkatine sunuyorum. Gerekirse çarşı içinden arsa alınsın, kamulaştırma yapılsın. Yapılacak projelerin ayağının yere sağlam basması lazım”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 Yorum

 1. 6 Ocak 2017, 11:06

  Merhabalar,
  Belediye binasının yeri konusunda Murat başkana katılıyorum.Merkezde ya girişte halkın kolay ulaşabileceği ve yerel mimari izlerini taşıyan bir bina olmalı.Karla mücadeleye gelince, bu hizmet ana arterlerde zaten büyükşehirin görevi.Karla mücadele büyükşehirin lütufu değil.Yoksa bu yolları muhtarlar mı temizleyecek.Trabzon’un doğusundaki ilçelerde olmayıp Şalpazarı’nda var olan bir hizmet varsa bunu lütuf kabul edebiliriz.Murat başkana ve ilçemize hizmet eden herkese iyi çalışmalar diliyorum.

 2. 6 Ocak 2017, 16:11

  Sorun çıkartma çözüm sun.Mesela şalpazarının neresi kimin arsası böyle bir arsa varmı.Şalpazarının en güzel yerleri köyler köyemi çıkalım

 3. Karla Mücadele her büyükşehir belediyelerinde olduğu gibi bizim de Trabzon belediyesi yapması gerekiyor. ulaşım – karla mücadele vs.
  belediye binası akyazı projesi nasıl ki kazıklı sistem üzerine kurulmuş ise hizmet binasıda o sistem üzerine kurulacak herhalde. denizin metrelerce altından yollar tüneller ve yaya geçitleri yapılıyor. şalpazarına belediye hizmet binası neden yapılmasın…şalpazarı çoğrafyası ve jeopolitik durumu belli değiştirilecek hali yok. mevcut durum a göre inşaat teknikleri gelişti bunlardan yararlanılarak planlanmıştır sanırım. derenin içine belediye binası yapılacak diyerek konuyu saptırmanın anlamsız olduğu kanısındayım.

 4. 10 Ocak 2017, 17:34

  ilçemize hizmeti kimlerin engellediği belli oluyor. kendileri yapamadığı gibi başkalarının yapmasını da istemeyin zihniyetlerden Şalpazarı acilen kurtulması lazım. neymiş belediye binası derenin kenarında olmazmış. Halkın rahatca gidip gelebileceği yer olması lazım mış. sanki yeni yapılacak olan bina sis dağında.
  Şalpazarın da derenin kenarında olmayan boş arsa mı? var yoksa belediye binası derenin karşı tarafında diye mi? karşı çıkılıyor. Şalpazarı ne çekti ise kendi hiçbir iş yapmadığı gibi başkasının yaptığını işi beğenmeyenlerden engel olanlardan çekmiştir. saygılar