• İmsak 00:00
  • Güneş 00:00
  • Öğle 00:00
  • İkindi 00:00
  • Akşam 00:00
  • Yatsı 00:00
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
İMSAKİYE 2024 - Şalpazarı

Trabzon’un yeni Valisi Yücel Yavuz görevine başladı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

vali yucel

Son Valiler Kararnamesiyle merkeze alınan Vali Abdil Celil Öz’ün yerine Trabzon’a atanan Gümüşhane Valisi Yücel Yavuz görevine başlamadan önce dün Ayasofya Camii’nde Cuma Namazı kıldı, şehitliği ziyaret etti.

Sülüklü Asri Mezarlığındaki şehitlik ziyaretin ardından Valiliğe gelen Vali Yücel Yavuz’u protokol ve vatandaşlar karşıladı. Makamına geçen Vali Yavuz, göreve başlama yazısını imzaladı.

vali yavuz

Basın mensuplarına bir açıklama yapan Trabzon Valisi Yücel Yavuz, resmi olarak Trabzon Valiliği görevine başladıklarını ifade ederek  “1 Haziran 2016 tarihli Bakanlar Kurulu kararıyla iki yıldır yürüttüğüm Gümüşhane Valiliği görevinden Trabzon Valiliği görevine tayin edilmemiz nedeniyle bugün itibariyle kadim şehrimiz Trabzon’da Trabzonlu hemşehrilerimize hizmet etmek için vali olarak görevimize başladık. Allah hayırlı eylesin. Başta bize bu görevi layık gören sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, başbakanımıza ve bakanlarımıza taktir ve tensipleri için teşekkür ediyor, şükranlarımızı arz ediyorum. Görevi devraldığım sayın Valimiz Abdil Celil Öz beye de görev süresince yapmış olduğu güzel hizmetlerden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Bundan sonraki yaşamında da yine ülkemize ve milletimize hizmet edeceği inancıyla kendisine ve ailesine mutluluk ve huzurlu bir yaşam diliyorum” dedi.

Gümüşhane’de iki yıl boyunca görev yaptığını ifade eden Vali Yavuz, “Komşu ilimiz olan Gümüşhane hemen hemen her konuda Trabzon ile içli dışlı ve sürekli temas halindedir. En az ayda bir defa çeşitli nedenlerle ve iş görüşmeleri dolayısıyla Trabzon’a gelmişliğimiz vardır. Bölgeyi ve Trabzon’u yeni tanımıyorum.  Buradaki sosyal, kültürel, sportif, turizmle ve diğer faaliyetlerle ilgili hemen hemen her konudan haberdarım. Bundan sonraki süreçte de ilimiz için bir şans olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Süleyman Soylu’nun sinerjisi ve hareketliliği ile milletvekillerimiz ve diğer siyaset kurumları, sivil toplum kuruluşları, kamuda görevli mesai arkadaşlarım ve topyekün Trabzonlu hemşerimlerimle Trabzon’umuzun Trabzonlularımızın daha güzel daha müreffeh güzel ortamlara bir an önce kavuşması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz” diye konuştu.

Basın mensuplarına da seslenen Vali Yavuz, “Sizin etkiniz varlığınız ve yeriniz asla inkar edilemez. Katkılarınız her zaman takdir edilmelidir ve ben şahsen bunu takdir ederim. Trabzon basınının da ilimizin ve ülkemizin kalkınmasına yönelik çok değerli gayretlerinin olduğunu biliyorum. Sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

Vali Yavuz daha sonra günlük asayiş toplantısını yaptı. Akabinde Mülki idari amirleri ile yaptığı toplantıda, vali yardımcılarına ve kaymakamlara çalışma prensiplerini yapmaları gerekenleri anlattı.

 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir