logo

Vatandaştan Devlete ilginç destek

Vatandaştan Devlete ilginç destek

banka

15 Temmuz 2016 akşamı yaşanan darbe girişiminin ardından vatandaşlar demokrasi nöbeti tutmayı sürdürüyor. Hainlerin darbe hareketinden sonra ortaya atılan, “Ekonomik kriz” söylentileri başta Cumhurbaşkanı ve Başbakan olmak üzere Hükümet yetkililerince yalanlanırken, kimi vatandaşlar da bankalara mevduat hesabı açtırarak Devletin bekası için çaba harcıyor.

Şalpazarı İlçesi’nin Simenli Mahallesi’nde oturan 4 çocuk babası 45 yaşındaki çiftçi Mustafa Erata, “Milletimiz Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek için darbeye karşı canını verdi. Biz de demokrasi nöbetiyle yetinmeyip başka bir şeyler de yapmamız gerekir diye düşündüm. Ben şahsım olarak ineğimi satıp parasını ekonomimizin daha güçlenmesi için devlet bankasına yatırdım. Herkesten de bu konuda duyarlılık bekliyorum” dedi.

Share
483 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+9 = ?
#

Vatandaştan Devlete ilginç destek” için 4 Yorum

 1. Serhat ERATA : diyor ki:

  Ya Bu Adam ADAMIN HASI GERÇEGİ.

 2. Aslan TONYALI : diyor ki:

  Merhabalar,devlete ve millete ekonomik destek faiz lobisine katkıyla değil üretim ile ile olur.Keşke hemşehrimiz ineğin yanına bir inek daha alıp üretimi artırsaydı….

 3. serkan ilker : diyor ki:

  Dünya ekonomi literatüründe yeni bir dönem… Bir vatandaş, ineğinin bulunduğu ahıra bir kaç inek daha alarak üretimi artırmak yerine, ineği kasaba satıp, parasını bankaya yatırarak “ekonomi” ye katkıda bulunuyor…

  Eğitimin ne kadar önemli olduğunu bu haber çok iyi anlatıyor… Hem “gazeteci” olanların, hem de vatandaşın tarım, iktisat, verimlilik gibi konularda bayağı bir mürekkep yalaması gerekiyor…

  Eğer bu ekonomiye katkı ise, ülkeyi satıp, parasını bankaya yatıralım… Bitene kadar yeriz… Sonra nasıl olsa birleşmiş milletler var… Süttozu, zeytinyağı v.s. Yaşı yetenler 1970’li yılları bilirler…
  Vatansever ve çok zeki çiftçimiz ile bu olayı ekonomiye destek olarak gören basınımızın güzide temsilcilerini yürekten tebrik ederim!

  • Turgay İkinci : diyor ki:

   Serkan bey, biz üretimin ekonomik kalkınmada en önemli faktör olduğunu bilmiyor değiliz. Ancak, darbe kalkışması sırasında herkes bankadan parasını çekerken, bu vatandaş devlet maaş ödemede sıkışmasın diye kendince ineğini satıp parasını bankaya yatırıyor. Hepsi bu. Ancak siz olayı anlamamak istiyor veya başka türlü yaklaşma çabasındaysanız onu bilemeyiz.