Çağlar Özdemir Üzümözü Mahallesi’nde mantar yetiştiriyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

mantar

Daha önce organik domates yetiştirerek adını duyuran Çağlar Özdemir (35) adlı girişimci bu defa Üzümözü Mahallesi’nde 85 metrekarelik bir barakada istiridye mantarı yetiştiriciliğine başladı.

Şalpazarı Kaymakamı Cafer Sönmez’in önerisiyle, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü’nden teknik destek alarak  istiridye türü mantar yetiştirleye başlayan 3 çocuk babası Çağlar Özdemir, “Kaymakamımız’ın maddi ve manevi destekleriyle 85 metrekare alan üzerinde 1 ay kadar önce bu işe başladım.  İlk ürünü aldım. 70 gün boyunca her hafta asgari 100 kg. ürün alacağım. Bu da 1 ton eder. Marketlerde 18 TL’den satılan mantarı ben bakkallara ve vatandaşa 10 TL’den den satıyorum. Organik ve tadı güzel, alıcısı çok” dedi.

Çağlar Özdemir mantar işini daha da büyütüp, paketleme yaparak dışarı pazarlamayı hedeflediğini ifade ederek, “Baraka hariç 1000 TL gibi bir harcaması var. 10 bin TL gelir elde edeceğim. İşin başında durmak da yok. Herkese tavsiye ederim” diye konuştu.

mantar2 mantar3

Şalpazarı Kaymakamı Cafer Sönmez, Üzümözü Mahallesi Muhtarı Mehmet Mertoğlu ile birlikte geçtiğimiz günlerde Çağlar Özdemir’in mantar tesisinde incelemelerde bulundu.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir