Doğancı, hayırsever Abdullah Alışkan’ı ebediyete uğurladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Doğancı Mahallesi’ne ve civarda yaptığı büyük çaplı hayırlarla tanınan Hollanda emeklisi Abdullah Alışkan dün akşam Saat 18.00 sıralarında hayata veda etmişti. Doğancı Mahallesi’ndeki evinde 78 yaşında vefat eden 4 erkek, 2 kız olmak üzere 6 çocuk babası Abdullah Alışkan bugün Kertil’de dualarla ebediyete uğurlandı.

DSC_2431

HABER VİDEOSU

[youtube rHL6uRyOHTE]

1968 yılında turist olarak Hollanda’ya giden Abdullah Alışkan, 1970’lerde bu ülkede işçi olarak çalışmaya başlar. Daha sonra önce eşini ve ardından da oğlu Ali Alışkan‘ı da Hollanda’ya götüren Abdullah Alışkan, 1984 yılında İstanbul’a döner ve burada yaşam sürmeye başlar. İstanbul’da çeşitli işlerle meşgul olan Abdullah Alışkan yıllar sonra Doğancı Köyü’ne döner ve burada yol, cami gibi hizmetlere hayırlar yaparak adını duyurur. Şeker hastalığı ve akciğer kanseri teşhisiyle zaman zaman tedavi de gören Abdullah Alışkan, doktorların hastanede tedavi görmesi için yaptığı uyarıları dikkate almayıp Doğancı’daki evinde yaşarken hastalığı giderek ağırlaşır ve hayatını kaybeder.

DSC_2423

Hayırsever gurbetçi Abdullah Alışkan‘ın cenazesi Doğancı Mahallesi’nde, bahçesini parkelerle döşettiği Kertil Camii’ndeki ikindi namazından sonra kılınan cenaze namazını müteakip buradaki mezarlıkta gözyaşları arasında toprağa verildi.

DSC_2441DSC_2458

Abdullah Alışkan‘ın cenazesine; Şalpazarı Belediye Başkan Vekili Mustafa Özendi, Belediye Başkan Yardımcıları Hasan Karabayır ve Faruk Beldüz, Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Fatih Yılmaz, Doğancı Muhtarı Mustafa Alıcı, Çamlıca Muhtarı Hasan Yamaç, Geyikli Belediyesi eski Başkanı Ahmet Yüksel Gülay ile bazı AK Parti eski ve yeni yöneticileri de katıldı.

DSC_2468

Merhum Abdullah Alışkan‘a Allah’tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı diliyoruz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir