Emre Esmer, otomobiline “İtfaiye 110” yazarak Trabzon Büyükşehir Belediyesi’ne sözünü hatırlattı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şalpazarı’nda oturan 22 yaşındaki Emre Esmer adlı genç ilginç bir çıkışla İlçede dikkatleri çekti. Kartal marka kırmızı renkli otomobilinin dışına, “İtfaiye – 110” yazdırarak dolaşan Emre Esmer, yıllardır itfaiye teşkilatının kurulmasını bekleyen Şalpazarı’nda ilgi odağı oldu.

Büyükşehir Belediyesi söz vermişti

Emre Esmer, Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin en son Ocak 2017’de Şalpazarı’na İtfaiye Teşkilatı kurma sözü verdiğini ifade ederek, “Hala itfaiye kurulmadı. İlçede araç yandı diğer ilçelerden itfaiye geldi, Tepebaşı’nda fırın yandı yine aynı şekilde başka yerden itfaiye geldi, Doğancı’da ev yandı, Çetrik Mahallesi’nde orman yangını çıktı, bir abimizi kaybettik. Yine hala bize itfaiye verilmedi. Buradan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan‘a, Sayın İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu‘ya sesleniyorum” dedi ve ekledi:

“Sesimizi duyurmak istedim”

“Bunu yapmamın amacı biraz ses getirsin. İnşallah kısa zamanda bize itfaye verilir. Vatandaşların daha güvenli bir ortamda yaşamaları için bu işe kalkıştım. Bana sağdan soldan dediler ki, sen siyaset yapıyorsun. Ben siyaset yapmıyorum. Siyasetle uzaktan yakından ilişkim yok. Ben İlçeme hizmet için böyle bir şey yaptım. İnşallah bazı kişiler de harekete geçer”

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir