“Evleri yıkacaksak, çözümü de ortaya koymamız gerekir”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Trabzon İl Başkanlığı tarafından düzenlenen, “Genişletilmiş Danışma Meclisi”nin basına kapalı son bölümünde söz alan AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Zeki Çabuk, hiç bir çözüm ortaya koymadan yayla evlerinin yıkılmasını doğru bulmadığını söyledi.

Şalpazarı’nın yaylalarında tespit edilen 39 evin yıkılacak olmasının kendilerini zor durumda bırakacağını ifade eden AK Parti İlçe Başkanı Çabuk, milletvekillerine ve teşkilat mensuplarına şöyle seslendi:

“Kendi vatandaşımız hayvancılık yapıyor. Yani evinde 3-5 tane danası var yaylaya çıkıyor. Orada emekli maaşıyla, bir iki tane danasıyla birlikte çoluğunu çocuğunun geçimini ve eğitimini ikame ettiriyor. Bununla ilgili eğer yayla evleri yıkılacaksa, ben teşkilat toplantısı olduğu için söylüyorum; her yıktığımız ev bize karşı gelecek demektir. Eğer ki, bir şeyi yıkıyorsak bunun çözümünü de üretmemiz lazım. Uzungöl’de yıkalım eyvallah. Kayabaşı’nda yık eyvallah, Hıdırnebi’de yık eyvallah. Ama Şalpazarı’nın en ücra noktasında 39 tane eve yıkım kararı gelmiş. Altında bir iki tane ineği ahırı var, üstüne ev yapmış hiç alakasız bir nokta. Bence sayın vekilim eğer bir yıkım çalışması yapılacaksa yıkımı yapalım ama bunun çözümünü de ortaya koyalım. Çözümünü yapmadığımız her şey bizim teşkilat olarak karşıma çıkıyor. Ben bunu söylemek zorundayım.”

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir