Geleneksel Göllüalan Şenliği büyük bir coşkuyla yapıldı

manessgs

Sinlicelilerin düzenlediği geleneksel Göllüalan Şenliği binlerce kişinin katılımıyla büyük bir coşku içinde yapıldı.

Göllüalan Şenliği’ne Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, Üsküdar Belediye Başkanı Av. Hilmi Türkmen, Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Çabuk, AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Murat Topkara, ŞALFED Başkanı Semih Durmuş ve bazı üye derneklerin temsilcileri de katıldı.

manna

Şenlikte; Çayan Hüseyin Aydın, Yeşim Civelek ve Yamaç’ın türküleriyle horon oynayan vatandaşlar güneşli havada güzel bir gün geçirdiler.  Şenlikte bir konuşma yapan Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, “Şenlikler bizim olmazsa olmazımız” diyerek, “Ülkemizin yasta olduğu bu günlerde eğlencenin dozunu kaçırmadan, birliğimizi beraberliğimizi coşkumuzu hep birlikte paylaşacağız” şeklinde konuştu. Üsküdar Belediye Başkanı Av. Hilmi Türkmen de, “Göllüalan buluşması, Kadırga’ya doğru yol almak, ver elini Kadırga demektir. Şenlikler candan buluşma yeridir” dedi. Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Çabuk da, Türkiye’nin son günlerde yaşadığı olumsuzluklar nedeniyle horonunu daha da sıklaştırması gerektiğini ifade ederek; “Rabbim birliğimizi ve beraberliğimizi daim eğlesin” dedi.

IMG_0364 IMG_0392

Geleneksel Göllüalan Şenliği büyük bir coşkuyla yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 8 sene önce

    Her yıl yaz ayları geldiğinde, gündemin ilk sırasında yer alan ” ŞENLİK ” meselesini, Şalpazarı’ndan başka hiçbir yerde göremiyorum, duyamıyorum,
    Bu gerçekten bu kadar önemli de biz mi bilemiyoruz, Ülkede ne olursa olsun, bu şenlikler hiç etkilenmiyor,
    ŞALPAZARI neden bu yönü ile ön plana çıkıyor,
    Siz ne derseniz deyin ben üzülüyorum