Sarıkamış Şehitlerimiz Sis Dağı’nda dualarla anıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün düzenlediği dev organizasyonla, Sarıkamış Şehitlerimiz, Şalpazarı İlçesi’nin Sis Dağı zirvesinde dualarla anıldı.

Trabzon Valiliği’nin himayesinde düzenlenen anma töreni Sis Dağı eteklerinde asker, öğrenci ve sivil vatandaşların yürüşüyü ile başladı. Yürüyüşe Kaymakam Murat Beşikci, Belediye Başkanı Refik Kurukız, Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, Şalpazarı Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ahmet Karaçoban ile çevre İlçelerden de çok sayıda daire amiri de katıldı. Yürüyüşte askerler, öğrenciler ve vatandaşlarla birlikte 100 metre uzunluğundaki Ayyıldızlı Bayrağımızı zirveye kadar taşıdılar.

DSC_1027DSC_1060

Sis Dağı’nda saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan anma töreninde sırasıyla; Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, Şalpazarı Kaymakamı Murat Beşikci, AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Ayşe Sula Köseoğlu ve Trabzon Vali Vekili Nusret Şahin birer konuşma yaptılar. Konuşmalarda 103 yıl önce Sarıkamış’ta vatan uğruna Şehit düşen 90 bin askerimiz saygıyla anıldı.

AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Ayşe Sula Köseoğlu, Sarıkamış Şehitlerimizi Anma Yürüyüşü ve Tören organizasyonunun Şalpazarı İlçesi’ne ve Sis Dağı’na çok yakıştığını ifade ederek emeği geçenlere teşekkür etti. Milletvekili Köseoğlu, “Görünüyor ki, Şalpazarı bu organizasyona sahip çıktı. Sarıkamış Şehitlerimizi ve tüm Şehitlerimizi bir kez daha saygıyla anarken, bu organizasyonu düzenleyen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüzü de kutluyoruz” dedi.

DSC_1165

Konuşmalardan sonra Kur’an-ı Kerim okundu ve Şehitlerimiz için dua edildi. Törenin ardından vatandaşlara çorba, ekmek ve çay ikram edildi. Sarıkamış Şehitlerimizi Anma Törenine 2 bin kişinin katıldığı tahmin ediliyor. Vatandaşlar törenin ardından Sis Dağı’nın karla kaplı zemini üzerinde güneşli havada gezinti yaptılar. Törene AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Zeki Çabuk, MHP Şalpazarı İlçe Başkanı Ömer Özdin ve diğer bazı siyasi parti temsilcileri de katıldı.

Türkmen: “Hemşehrilerimle gurur duyuyorum”

Bu arada Üsküdar Belediye Başkanı hemşehrimiz Av. Hilmi Türkmen, twitter hesabından bir paylaşım yaparak, Sis Dağı’ndaki Sarıkamış Şehitlerimizi Anma Yürüyüşü’nden dolayı hemşehrilerini kutladı. İşte Başkan Türkmen‘in mesajı:

tebrik

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir