Haber ayağımıza geldi ! Telefon dolandırıcısı baltayı taşa vurdu !

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

muhtar ali osman

Trabzon’un Şalpazarı İlçesine bağlı Sütpınar Muhallesi Muhtarı Ali Osman Kıran telefon dolandırıcıları tarafından güpegündüz dolandırılmaya çalışıldı.  Gazetemizi ziyarete gelen Muhtarın dolandırıcıyla görüşmesini kaydettik.

Sütpınar Mahallesi Muhtarı Ali Osman Kıran, Gazetemizi ziyaretinde telefon dolandırıcıları tarafından dolandırılmak istendi. Ancak 49 yaşındaki 3 çocuk babası Muhtar Ali Osman Kıran dolandırıcıya fırsat vermedi. Gün ortasında dolandırıcılar tarafından aranan Muhtar Ali Osman Kıran dolandırıcının isteklerini yerine getirmeye çalışıyormuş gibi yaparak planını öğrenmeye çalıştı.

HABER VİDEOSU

[youtube AdEdz72YWOI]

muhtar-ali-osman-telefonla

Muhtar ve dolandırıcı arasında geçen konuşmalar şöyle:

Telefon dolandırıcısı – Ben ilçe emniyet müdürü Talha … Şu anda biz iki fetöcü yakaladık. Üzerlerinde senin kimliğin fotokopisi çıktı. Yakında herhangi bir bankada hesap işiniz oldu mu ? Para yatırma veya para çekerken kimlik fotokopisi istediler mi senden?
Muhtar Kıran – Şalpazarı Ziraat Bankasıyla iş yapıyorum. Oraya da kimlik fotokopisi vermedim.

Telefon dolandırıcısı – Orada fetöcü bir bayan var senin kimlik fotokopini yakaladığımız fetöcüye vermiş. Bayanı suçüstü yakalamamız lazım. Hesapta nekadar paran var?

Muhtar Kıran – 5 bin lira kadar

Telefon dolandırıcısı – Sen git o parayı hemen bak hesapta duruyor mu. O parayı çek. Orada bir bayan sana müdahale edebilir. Sen onu hiç dinleme paranı çek.

Muhtar Kıran – Tamam. Parayı dışarıdan çektim.
Muhtar 5 bin lirayı bankamatikten çektim deyince plan bozuldu 

Telefon dolandırıcısı – 5 bin lirayı hep çektin mi ? Bankamatik hepsini sana vermez sen yalan söylüyorsun Muhtar.

Muhtar Kıran – 3 buçuk içerden aldım 1 buçuk bankamatikten aldım.

Muhtar Ali Osman Kıran‘a inanmayan telefon dolandırıcısı yine de son bir ümitle; “Sen telefonu hiç kapatmadan şimdi doğru postaneye git. Biz sana savcının hesap numarasını vereceğiz. Parayı oraya yatıracaksın” dedi. Muhtar Kıran kendini daha fazla tutamayıp gülünce, telefon dolandırıcısı durumu anladı ve telefonu kapattı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir