Hac’da hayatını kaybeden İbrahim Yamaç Mekke’de toprağa verildi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

mansetgtit

Suudi Arabistan’da Hac farizasını yerine getiren ve yarın Türkiye’ye dönmesi beklenen hemşehrimiz İbrahim Yamaç, akciğer yetmezliği sonucu dün Kutsal Topraklarda hayatını kaybetmişti. 80 yaşında vefat eden ve aslen Çamlıca Mahallesi’nden olup uzun yıllardan beri İzmir’de oturmakta olan 5 çocuk babası İbrahim Yamaç’ın cenazesi bugün öğle namazından sonra Mekke Şehir Mezarlığı’na defnedildi.

Hac farizasını yerine getirirken geçtiğimiz günlerde kaza geçirerek ayağından sakatlanan ve daha sonra ameliyat edilen İbrahim Yamaç’ın sağlık durumu hızla iyileşiyordu. Türkiye’ye dönmek üzere yarına uçak bileti almış olan İbrahim Yamaç’ın ani vefatı Türkiye’deki yakınlarını ve Hac’da bulunan hemşehrilerimizi üzüntüye boğdu.

reksud11

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Necati Yamaç’ın amcası ve Diyanet İşleri Başkanlığı Yurtdışı Türkler Daire Başkanı Kazım Türkmen, Ankara Altındağ Müftüsü Enver Türkmen ve Şalpazarı ÇPL Anadolu Lisesi Müdürü Kemal Türkmen’in amcaları olan merhum Hacı İbrahim Yamaç’ı son yolculuğuna aralarında, yeğeni Dr. Yusuf Türkmen ile Rize RTE Üniversitesi rektörü hemşehrimiz Prof. Dr. Hüseyin Karaman ve Diyanet Görevlisi Vaiz Hasan demirci’nin de bulunduğu az sayıda Türk ve Suudi vatandaşı tarafından uğurlandı.

Merhum Hacı İbrahim Yamaç’a Allah’tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı diliyoruz.

kral

Hacı İbrahim Yamaç’ı bir süre önce tedavi gördüğü Hastanede Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz Al Suud ziyaret etmişti.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 27 Eylül 2015, 17:47

    Kemal Türkmen Hocam başta olmak üzere bütün yakınlarına baş sağlığı diliyorum Hacımıza da Allah tan rahmet diliyorum