Hafız Ali Kalay Sayvançatak’ta son yolculuğuna uğurlandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Antalya’da 89 yaşında hayata veda eden; İlahiyatçı Dr. Şerafettin Kalay, Dr. Hüseyin Kalay, Selahattin Kalay ve Fatma Kalay‘ın babaları Hafız Ali Kalay bugün Sayvançatak Mahallesi’nde yüzlerce kişinin katıldığı cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Hafız Ali Kalay, Afyon-Emirdağ ve Antalya merkezde imam hatip olarak görev yaptıktan sonra emekliye ayrılmıştı.

Hafız Ali Kalay için Sayvançatak Merkez Camii önünde Cuma Namazı sonrası kılınan cenaze namazına İlçe Müftüsü Hüseyin Hacıfettahoğlu da katıldı. Babasının cenaze namazını kıldıran İlahiyatçı Dr. Şerafettin Kalay; “Hepimiz dünyanın ölümlü olduğunu biliyoruz. İnanın babamın kaç tane cenaze namazı kıldırdığını ben bilmiyorum. Ama yüzlerce olduğunu biliyorum. Ama gün gelip kendisi için de cenaze namazı kılınır. Hayat böyle. Göz pınarları sevilenler için yaşla dolar. Ama biz Rabbimizin takdirinden razıyız. Rabbim de bugün toprağa verdiğimizden razı olsun” dieyerek duygusal bir konuşma yaptı.

Hafız Ali Kalay‘ın cenazesi kılınan cenaze namazının ardından Sayvançatak Mahallesi Kabristanlığına defnedildi. Merhum Hafız Ali Kalay‘a Allah’tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir