Hayırsever gurbetçi Mustafa Yılmaz koronavirüse yenildi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çamkiriş Mahallesi’nde hayırseverliği ile tanınan Almanya emeklisi gurbetçi Mustafa Yılmaz koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.  80 yaşında hayata veda eden 3 evlat babası Mustafa Yılmaz bugün Şalpazarı Merkez Camii önünde Saat 13.30’da kılınan cenaze namazıyla son yolculuğuna uğurlandı.

Yaklaşık 8 yıl önce Almanya’daki işinden emekliye ayrılan Mustafa Yılmaz Çamkiriş Mahallesi’nde yaşıyordu. Muzaffer, Murat ve Şükran adlarında 3 evladı bulunan Mustafa Yılmaz geçtiğimiz 11 Kasım Perşembe günü Almanya’ya çocuklarının yanına gitmek üzere uçak bileti almıştı. Yolculuk öncesi 8 Kasım 2021 tarihinde Covid testi yaptıran Mustafa Yılmaz, test sonucunun pozitif çıkması üzerine Çamkiriş mahallesi’ndeki evinde yakınlarıyla birlikte karantinaya alındı. Kendisine verilen ilaçları kullanan Mustafa Yılmaz 18 Kasım 2021 Perşembe günü rahatsızlandığı için Çamkiriş Mahallesi’ne çağırılan 112 ambulansıyla Haçkalı Baba Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Mustafa Yılmaz dün hastane odasıldan Almanya’daki oğluyla telefonda görüştükten 1 saat sonra hayata veda etti.

Mustafa Yılmaz‘ın cenaze namazı, cenaze koronavirüs tedbirleri uyarınca cenaze aracından çıkarılmadan kılındı ve kılınan namazın ardından Çamkiriş Mahallesi’ne götürülerek aile kabristanlığında toprağa verildi.

Şalpazarı Merkez Camii önündeki cenaze namazına Mustafa Yılmaz’ın yakınlarıyla, Şalpazarı Belediye Başkan V. Gazi Erdal Kumaş ile Şalpazarı Belediyesi eski Başkanı Fehmi Cengiz ve MHP İlçe Başkanı Ömer Özdin‘in de aralarında bulunduğu vatandaşlar katıldı.

Merhum Mustafa Yılmaz‘a Allah’tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı ve sabır diliyoruz.

Dün Turalıuşağı Mahallesi’ndeki evinde 86 yaşında vefat eden; Ayşe, Zehra ve Mustafa adlarında 3 çocuk annesi Döne Demir için de bugün öğle namazının ardından Turalıuşağı Camii önünde cenaze namazı kılındı. Cenazeye Demir Ailesi ve yakınlarıyla İlçe Müftüsü Hüseyin Hacıfettahoğlu‘nun da aralarında bulunduğu çok sayıda vatandaş katıldı. Merhum Ali Demir‘in eşi Döne Demir‘in cenazesi, torunun kıldırdığı cenaze namazının ardından Turalıuşağı Mahallesi kabristanlığına defnedildi.

Merhume Döne Demir‘e Allah’tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı diliyoruz.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir