Hüseyin Çalık Şalpazarı’nda son yolculuğuna uğurlandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şalpazarı ve Erikbeli Yaylası’nın tanınmış isimlerinden biri olan Hüseyin Çalık dün sabah kaldırıldığı Trabzon İmperial Hastanesi’nde 86 yaşında hayata veda etmişti.

Yöremizde “Mehmet Çelik” adıyla tanınan Hüseyin Çalık bugün Şalpazarı pazar yerinde Saat 11.00’da İlçe Müftüsü Hüseyin Hacıfettahoğlu‘nun kıldırdığı cenaze namazıyla ebediyete uğurlandı. Cenazeye Şalpazarı Kaymakamı Uğur Ünsal, Üsküdar Belediye Başkanı Av. Hilmi Türkmen, RTEÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Trabzon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu, Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan V. Atilla Ataman, AK Parti İlçe Başkanı Zeki Çabuk, CHP İlçe Başkanı Erdoğan Kıran, MHP İlçe Başkanı Ömer Özdin, İYİ Parti İlçe Başkanı Şennaz Yılmaz ile Şalpazarı, Tonya ve Kürtün’den çok sayıda esnaf, siyasetçi ve bürokratın da aralarında bulunduğu bin 500 kişi katıldı.

Hüseyin Çalık‘ın cenazesi Şalpazarı Belediyesi cenaze aracıyla Üzümözü Mahallesi’ne götürülerek, 6 ay kadar önce vefat eden eşinin kabrinin yanına defnedildi.

4 erkek ve 6 kız olmak üzere 10 çocuk ve 60’den fazla torun sahibi olan Hüseyin Çalık Şalpazarı ve Erikbeli’nde yıllarca esnaflık yapmıştı. Kendisi okur-yazar olmasına rağmen Hüseyin Çalık, 1980 ve 1990’lı yıllarda Şalpazarı Lisesi Okul Koruma Derneği Başkanlığı da yaparak Şalpazarı’ndaki eğitime önemli katkılarda bulunmuştu. Üzümözü Mahallesi ihtiyar heyeti üyeliği ve Şalpazarı Esnaf Odası yönetim kurulu üyeliği gibi bir çok STK’da görev alan Hüseyin Çalık siyasette de aktif rol oynamıştı.

Merhum Hüseyin Çalık (Mehmet Çelik)‘e Allah’tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı diliyoruz.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir