Kanuni İlkokulu eski Müdürü Ali İpek vefat etti

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ipekcenaze

Trabzon’da Kanuni İlkokulu’nun 1940’ı yıllarda uzun zaman müdürlüğünü yapmış olan Ali İpek bu akşam hayata veda etti. 88 yaşındaki Emekli Öğretmen Ali İpek’in Trabzon’daki evinde  bayram ziyaretçileriyle sohbet ederken vefat ettiği öğrenildi.

Memleketi Çarlaklı İlkokulu’nda başlayan meslek hayatını Trabzon Kanuni İlkokulu Müdürlüğünden emekli olarak noktalayan Ali İpek, 2 yıl kadar önce Trabzon Lisesi’nin efsanevi öğretmenlerinden olan kardeşi Veysel İpek’i, son olarak da bundan 1 buçuk ay önce ablası Senem İpek’i ebediyete uğurlamıştı.

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gökhan İpek ile, Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Turgut İpek’in amcaları olan 5 çocuk babası Emekli Öğretmen Ali İpek’in cenazesi yarın Trabzon’da İskenderpaşa Camii’ndeki öğle namazından sonra kılınacak cenaze namazından sonra Bahçecik’te kardeşi Veysel İpek’in kabrinin yanına defnedilecek.

Emekli Öğretmen Ali İpek’e Allah’tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı ve sabır diliyoruz.

topk

Merhum Öğretmen Ali İpek daha 1 buçuk ay önce ablasının cenazesinde AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Murat Topkara’ya “Baban gibi ol, tuttuğunu kopar. Trabzon Şehir Kulübünde masamızın uzunluğu 15-20 metre oluyordu” diye öğrütte bulunmuştu. Başkan Topkara da; “Babam gibi olmam imkansız ama ona yakın olmaya çalışıyorum” cevabını vermişti.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. 28 Eylül 2015, 09:37

    Ali hocama Allah’tan rahmet, İpek ailesine sabırlar dilerim.

  2. 30 Eylül 2015, 18:03

    ŞALPAZARININ ÖNCÜ DEĞERLERİNDEN VE ÖNCÜ ÖĞRETMENLERİNDEN ALİ İPEK HOCAMIZA ALLAH CC DEN RAHMET GERİDE KALAN YAKINLARINA SABIR DİLERİM.