Kaymakam Beşikci : “Yasak söylentileri gerçek dışı”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

DSC_0082e

Şalpazarı Kaymakamı Murat Beşikci, bir süredir İlçenin gündeminde olan, “Okul bahçesinde düğünlerin yasaklandığı” şeklindeki söylentilerin asılsız olduğunu söyledi.

Okul bahçelerinde düğün yapılmasında hiç bir sakınca bulunmadığını ifade eden Kaymakam Murat Beşikci, “Okul Aile birliklerinin eğitim kurumlarının bahçelerini otopark ve düğün organizasyonlarında kullanılarak ticari faaliyet yapmalarının Milli Eğitim Bakanlığı’nca yasaklandığını” kaydetti.

Kaymakam Beşikci‘nin konu ile ilgili açıklaması şöyle:

“Son günlerde, İlçemizde bulunan eğitim kurumlarımızın bahçelerinin vatandaşlarımız tarafından kullanımının Kaymakamlığımızca yasaklandığı hakkında kamuoyunda yanlış bir bilgi dile getirilmektedir. Eğitim kurumlarının bahçelerinin okul aile birliklerince otopark olarak işletilmesi veya düğün vb organizasyonlarda kiraya verilerek ticari bir faaliyet yürütülmesi Milli Eğitim Bakanlığınca yasaklanmış olup, İlçemizdeki eğitim kurumlarının bahçe alanlarından uygun görülen kısımlarının vatandaşlarımız tarafından belirli şartlar çerçevesinde kullanılmasının Kaymakamlığımızca yasaklandığı yönündeki ifadeler gerçeği yansıtmamaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir